

Constant van Paesschen triomfeert opnieuw in Sharjah
Onze landgenoot Constant van Paesschen is opnieuw aan een uitstekend concours bezig op het vijfsterrenconcours van Sharjah in de Verenigde Arabische Emiraten. Nadat hij op donderdag tijdens de openingsdag al winnaar werd van de kwalificatie voor de CSI2* Grand Prix en gisteren de 2de plaats bemachtigde tijdens de Longines Grand Prix Qualifier wist hij vandaag in de oliestaat opnieuw een rubriek op zijn palmares te schrijven!
Met de verschillende Grote Prijzen van morgen in het vooruitzicht was de 1.50m hoofdrubriek van de CSI5* competitie vandaag het absolute hoogtepunt van de dag in Sharjah. Constant van Paesschen rekende voor deze rubriek op de 12-jarige merrie Diaz Du Thot (Ready Boy des Forets ‘hn’) en na een foutloze basisomloop behoorden ze tot de 6 combinaties die zich wisten te kwalificeren voor de barrage. Daarin hielden ze net als in de basisomloop keurig alle balken in de lepels en met een chronotijd van 43.95 seconden wisten ze opnieuw alles en iedereen op afstand te houden.
De andere podiumplaatsen bleven beiden in eigen land met op de 2de plaats Ali Hamad Al Kirbi en de 14-jarige ruin Jarlin de Torres (Jarnac). Al Kirbi verscheen als laatste combinatie opnieuw in de ring, maar zijn tijd van 44.74 seconden bleek net niet scherp genoeg om onze landgenoot van de troon te stoten.
De 3de plaats ging dan weer naar Mohamed Shafi Mohamed Alremeithi en de 9-jarige ruin Dowan Vd Vosberg Z, een zoon van Dominator 2000 Z die gefokt werd door D’Haese Iboya en wie hij vorige week ook al goed was voor de 3de plaats tijdens de CSI2* Grand Prix. Ook zij hielden het in de barrage opnieuw foutloos en dit in een tijd van 47.57 seconden.
Voor Abdel Saïd was er een 6de plaats met Zidan 10 (Zinedine). Hij besloot in de barrage niet van start te gaan.