CSI Moorsele: Belgen in vorm
Ook in het Zilveren Spoor is deze week een CSI2* aan de gang. Vandaag werd gestart met de jonge paarden 5- & 6-jarige en Caroline De Laet toonde meteen dat ze in goede vorm is. Met alle drie haar paarden reed ze dubbel foutloos wat resulteerde in een 4de (L Histoire d’O - v. Hos d’O), 5de (Lune de Mai M - v. President) en 18de plaats (Celina Z ET - v. Cardento). Ondanks dat er verschillende Belgen het dubbel foutloos wisten te doen ging de top 3 toch volledig naar het buitenland. Annabel Shields was de snelste met de KWPN-er Gerona VH (v. Bacardi VDL). Springen zit deze Gerona in de genen, want ze is de halfzus van de met Paul O’Shea 1m60 springende Skara Glen’s Machu Picchu (v. VDL Silverstone). Een klein beetje trager was de Zwitserse Jennifer Meylan met Monala LS La Silla. Ook de derde plaats was voor een amazone: Lola Wade was met Gitano (v. Bustique) net iets sneller dan Caroline.
Bij de 7-jarige was het de Franse Alexis Borrin die met Ateis de Clarence (v. Diamant de Semilly) duidelijk te snel was voor onze Belgen. In een tijd van 26,84 was hij ruim 1,5 seconde sneller dan Cedric Deknudt met Fantasy vd Windeweg (v. Numero Uno). Net iets trager was Bjorn Vandenbossche met Kandora (v. Berlin). Plaats vier was voor de Fransman Guillaume Foutrier met Astuce du Paradis (v. Diamant de Semilly). Deze Astuce komt uit een opmerkelijke stam, moeder Kaline de Semilly (v. Adelfos) gaf ook de 1m60 springende MTM Reve du Paradis en de 1m55 springende Romeo du Paradis. Mark Armstrong vervolledigde met Fabienne (v. Alba 69) de top vijf.
In de CSI1* 1m10 waren de Belgen het snelst. Zowel Thibaut Behaegel met Verdine (v. Hold Up Premier) als Elke Blondeel met Adagaskar (v. Eurocommerce Toulouse) kwamen binnen op 40 seconden. Toch was het Thibaut die uiteindelijk met de winst ging lopen. De Franse Ingrid Strom werd derde met Rouf Brecourt (v. Quidam de Revel), een broer van Neptune Brecourt (v. Cumano) die met uca Maria Moneta actief was op 1m60-niveau. De top vijf werd verder aangevuld door Arthur Kaufman met Tip Top Vebe (v. Calvaro Z) en Tibaut Jouanneteau met Venise de Lannay (v. Quidam de Revel).
Ook in de CSI1* 1m20 presteerden onze Belgen sterk: de winst ging naar Geoffrey Cobbaut met Audi’s Cinderella (v. Cento Lano). Tweede werd Alexis Borrin met Ambre des Saules (v. Rock’n Roll Semilly). De derde en vierde plaats was opnieuw voor België voor respectievelijk Gilles Nuytens met Mama Mia Picobello Z, een Mr. Blue-merrie van stal het Kluizebos, en Kylian Luyten met Aubade des Rosiers (v. Dollar de Murier). Vijfde plaats was opnieuw voor Frankrijk en Guillaume Foutrier met Fayerbal de Ronchy (v. Baloubet du Rouet).








