
CSI3* Knokke: Dunon 5de in hoofdrubriek!
Op de Main Arena van Knokke Hippique stond vanmiddag om 15.15u de 1.45m hoofdrubriek van de CSI3* competitie op het programma. De beste Belgische prestatie kwam daarin van Gilles Dunon met zijn 13-jarige Valentino du Val du Geer (Kashmir Van Schuttershof). In een tabel A in 2 fasen reed Dunon zijn ruin door de finish in 35.80 seconden en bezette zo de 5de plaats.
De overwinning was voor de Ierse ruiter Darragh Kenny, die 2 weken geleden nog 2de werd in de CSI5* GP achter Niels Bruynseels met zijn Gancia de Muze. Kenny zette met zijn 9-jarige Cacan (Clapton) een finishtijd van 31.90 seconden op het scorebord en wist zo de concurrentie voor te blijven. De 2de plaats ging naar Frankrijk met Francois Xavier Boudant en zijn 11-jarige Ciento (Viento Uno W). Boudant zette de klok stil op 33.20 seconden en was zo op zijn beurt weer ruim sneller dan de nummer 3 in de stand... Die eer viel te beurt aan de Britse amazone Emma Stoker die haar 9-jarige Townhead Ballulah (Cartani) aan de eindmeet bracht in 35.47 seconden en zich zo verzekerde van een plaats op het podium. Ook de Braziliaan Adir Abreu Junior wist het nog iets sneller te doen dan Dunon. Hij klokte met de 11-jarige Teck de Riverland (Quick Star) af in 35.49 seconden en nam zo dus de 4de plaats voor zijn rekening.
Verderop in het klassement was er nog een 10de plaats voor Vincent Lambrecht met de 9-jarige Carlos Jd Z (Canturo), een 17de plaats voor Maxime Harmegnies met de 9-jarige Seahorse Z (Scendix) en een 24ste plaats voor Lieven Devos met de 12-jarige Giovanni van het Scheefkasteel (Darco).