Emma VP verkocht aan Gaetan Descroix
Officieus was het nieuws al gelekt. Vandaag werd het officieel. Dag Keymolen klinkt niet echt beteuterd als we bij hem polsen naar de gevoelens na de verkoop van zijn beste paard Emma VP (Darco x Latano). ‘Ik heb de verkoop zelf georganiseerd. Ik kan er maar beter iets aan verdienen dan de merrie zomaar te moeten laten vertrekken.’
Er was bijzonder veel interesse ontstaan voor Emma VP, die dit jaar ook de Gold League GP won in Hulsterlo. Dag Keymolen reed zijn laatste concours met Emma in Aix-Meyreuil, een twee weken durend CSI2*-concours in Zuid-Frankrijk. De laatste zes proeven, telkens in de dikke tour, stond de merrie altijd vooraan. Ze won de eerste GP en werd tweede in hun laatste GP samen.
Dag Keymolen: ‘Gaetan Decroix van Haras de Wisbecq reed ook in Aix. Hij zag de merrie proef na proef aan het werk en wou haar proberen. Tussen de twee wedstrijden door wou ik dat niet. Daarom deden ze meteen een voorstel, zonder haar uit te testen.’ Het paard staat nog bij Keymolen in Zuid-Frankrijk op stal, maar de zaak is wel rond. Zo meldt fokker-eigenaar Alex Van Pollaert. Emma komt nog deze week naar haar nieuwe stal in het Brusselse. Ze is aangekocht door familie Decroix samen met Ariane Dotreppe.
Alex Van Pollaert verkocht dit jaar ook al zijn enig product uit Emma VP. De ruin Ilex VP (Diamant de Semilly) vertrok naar Veronique Whitaker. Van Pollaert maakte met de kopers wel de afspraak dat hij het recht behoudt nog één embryo uit te spoelen. Emma VP werd opgeleid door Tim Reygaerts, die op zijn Stoeterij De Molenberg nog o.a. de moeder, een halfbroer en een halfzus met als vader Nabab de Rêve heeft staan.








