JM17: Claire Putters wint de grote finale!
Claire Putters zal vrijdag 29 december 2017 ongetwijfeld niet snel vergeten… Ze begon de dag al goed, door deze voormiddag deel uit te maken van de 9 combinaties die foutloos sprongen in de eerste ronde van de CSI Junioren en Young Riders finale. Vervolgens trok ze haar sterke lijn door en reed ze met Fa Belle van Sombeke naar een derde plaats in de Queens Cup.
Het enige wat ze nu nog moest doen, is met Copain de Muze (Bamako de Muze) opnieuw een foutloze omloop neerzetten en zo geschiedde! In een tijd van 64.11 sec was ze net iets sneller dan Tim Prouvé en zo nam Claire Putters de finale overwinning mee naar huis.
In deze tweede omloop kwamen enkel de beste 10 combinaties van de eerste omloop aan de start en enkel Prouvé en Putters wisten daarbij tweemaal foutloos te blijven. Tim Prouvé was met zijn Orson des Hayettes (Mozart des Hayettes) echter 71 honderdsten trager dan Putters en dus belandde hij met zijn tijd van 64.82 sec op de tweede plaats.
Dat het veel sneller kon, bewees Gilles Nuytens. Hij kwam met Jade S door de finish in 56.19 sec maar die ene fout verwees hen naar plaats 3. De vierde plaats ging naar de Ierse Anna Carway die met Ajaccio (Cartino een fout kreeg in 65.19 sec.
De winnaar van vorig jaar, Jeroen de Winter, kreeg met Karmelita van den Dries nu twee fouten in een snelle tijd van 56.96 sec. Zij werden zo vijfde.








