
Louis Lambrecht kleurt mee het podium in Oliva
Op Spaanse bodem is er deze week natuurlijk de derde week van de Andalucia Sunshine Tour in Vejer de la Frontera, maar ook op de Mediterranean Equestrian Tour van Oliva is er deze week natuurlijk weer volop actie. Vanmiddag stond er onder andere de Gold 1.40m rubriek op het programma, waarin er een podiumplaats was weggelegd voor onze jonge landgenoot Louis Lambrecht.
Exact 100 combinaties vulden vanmiddag op de Valencia Arena van Oliva de startlijst tijdens de Gold 1.40m rubriek, waarmee het totaalklassement diende opgesplitst te worden in twee deelklassementen. In het tweede deelklassement was er daardoor een podiumplaats voor Louis Lambrecht en dit met de 10-jarige merrie Hopes Are High 111 (Hunter’s Scendro). De zoon van Vincent Lambrecht en Kelly Vandousselaere snelde in deze rubriek tegen de klok naar de eindmeet in 68.59 seconden, waarmee hij de 3de plaats in het klassement voor zijn rekening nam.
De winst ging naar de snelle Fransman Julien Epaillard, die opnieuw een meesterlijke ronde wist af te leveren. In het zadel van de 9-jarige BWP-hengst Quacino van de Diepebeek (For Pleasure) uit de fokkerij van Mark Aertgeerts kruiste hij de meet in een verschroeiende tijd van 63.90 seconden, waarmee hij bijna 4 volle seconde voorsprong had op de concurrentie.
Verder wist ook amazone Rania Dindane het nog sneller te doen van Lambrecht. Dindane, die sinds enkele jaren rijdt onder de vlag van Ivoorkust, zat in het zadel van de 11-jarige BWP-ruin Orlando Van d’Elzendreef (Dieu Merci Van T&L) uit de fokkerij van Melissa Moens en met een chronotijd van 67.89 seconden nestelde zij zich op de 2de plaats.
Gudrun Patteet en de 14-jarige hengst Sea Coast Guinness (Nabab de Rêve) volgde net na het podium op de 4de plaats.
Eerste deelklassement
In het hoofdklassement en dus ook het eerste deelklassement was het eveneens Julien Epaillard die de het sterkst voor de dag kwam. Ditmaal zat hij in het zadel van de 10-jarig ruin Carisma (Casall) en met een fantastische finishtijd van 62.45 seconden had hij ook hier een straatlengte voorsprong op de concurrentie.
De Italiaan Mauro Jr Matteucci was degene die het dichtst bij Epaillard in de buurt wist te komen en dus 2de werd. Hij stuurde de 13-jarige merrie Little Witch (Kalaska de Semilly) naar de meet in 67.19 seconden, waarmee hij wel duidelijk zijn meerder moest erkennen in Epaillard. De Nederlander Marc Houtzager vervolledigde hier het podium op de 3de plaats. Hij rekende op de 9-jarige ruin Lazaro N (Fanlac), met wie hij de meet kruiste in 68.32 seconden.
Voor ons land was er dit deelklassement een 9de plaats voor Anthony Philippaerts met Gabell d’Arvor (Kannan), een 11de plaats voor Marine Scauflaire met Cuba Libre de Nevada Z (Charlekijn Van T&L) en een 13de plaats voor Jules Denutte met Hector (Flamenco de Semilly).