Mathieu Bourdeaud’Hui bevestigt sterke vorm met tweede plaats op WK voor 6-jarigen
Mathieu Bourdeaud’Hui blijft sterk presteren in Zangersheide. Nadat hij gisteren de leiding nam in het klassement van het Belgisch kampioenschap voor senioren, pakte de Belg vandaag een tweede plaats in de eerste kwalificatie voor de FEI WBFSH Jumping World Breeding Championship voor zesjarige paarden.
Met de zesjarige BWP-ruin Uno van den Dalenberg (Ermitage Kalone) bleef Bourdeaud’Hui foutloos in beide fasen van de 1.30m-proef. In de tweede fase klokte het duo af in 24,64 seconden, goed voor de tweede plaats.
De verschillen aan de top waren bijzonder klein. De overwinning ging naar de Ierse Lauren Adams met de zesjarige KWPN-ruin Playboy ASJ (Hardrock Z). Zij was met 24,51 seconden nipt sneller dan Bourdeaud’Hui. Adams nam ook de derde plaats voor haar rekening met BP le Tara (Dominator 2000 Z). Met de zesjarige Zangersheide-merrie finishte ze in 24,74 seconden. De volledige top drie zat daarmee binnen 0,23 seconde.
Bourdeaud’Hui was bovendien de enige Belgische combinatie in de top tien van deze eerste kwalificatie. Na zijn sterke prestaties bij zowel de senioren als de zesjarigen heeft de Belg zo opnieuw een goede dag achter de rug op het wereldkampioenschap in Zangersheide.

















