Peter Van Den Ouweland wint derde manche vierspan pony van het VIK 2025–2026
België staat internationaal sterk op de kaart met de vierspan paarden, met onder meer Wereldbekeroverwinningen van Dries Degrieck in Mechelen. Maar ook bij de vierspan pony’s mogen we trots zijn op het hoge niveau tijdens het indoorseizoen. Dat werd afgelopen zondag opnieuw duidelijk tijdens de derde manche van het Vlaams Indoor Kampioenschap in Bocholt.
Geslaagde editie in winterse omstandigheden
Indoor Bocholt staat bekend om zijn prachtige wedstrijdpiste en de mooi gedekte inrijpiste, en ook dit jaar deed de organisatie er alles aan om van het evenement een succes te maken. Ondanks de winterse weersomstandigheden was de parking uitstekend sneeuwvrij gemaakt en gestrooid, wat zorgde voor een veilige omgeving voor zowel deelnemers als hun viervoeters.
Door het weer waren er vooraf enkele menners die twijfelden of de wedstrijd wel zou doorgaan, maar dankzij de grote inzet van de organisatie, Goolder Koetsiers, raakte alles tijdig klaar. Het resultaat: een sportieve en bijzonder geslaagde wedstrijddag.
Technisch parcours met Bocholtse signatuur
Het parcours werd uitgetekend door Johan Jacobs en droeg duidelijk zijn typische Bocholtse signatuur. De bekende dubbele brug stond centraal in het parcours en vroeg precisie en ritme. Hindernis 8 bood meerdere rij-opties en was symmetrisch opgebouwd, wat de tactische keuzes extra belangrijk maakte. Hindernis 11 zorgde dan weer voor extra moeilijkheid door de atypische plaatsing van de elementen, wat tot het einde voor spanning zorgde.
Sterke prestaties bij de vierspan pony’s
Bij de vierspan pony’s was het Peter Van Den Ouweland die de wedstrijd naar zich toe trok. Team Van Den Ouweland zette meteen de toon met de snelste eerste omloop van zijn reeks in 175,67 seconden. De concurrentie liet echter niet los, want Britt Luyckx volgde op korte afstand en noteerde in de tweede omloop eveneens een sterke tijd.
Met een totaal van 352,72 seconden mocht team Van Den Ouweland uiteindelijk het hoogste schavotje beklimmen. Britt Luyckx eindigde knap tweede met 357,99 seconden. De derde plaats was weggelegd voor Emi Bonte, die een zeer vlotte omloop reed met zijn zwarte parels. Yentl Deketelaere volgde net buiten het podium.
Team Van Den Ouweland - Bocholt 2026 - All rights : Quinn Loots











