Wereldtop op Jumping Antwerpen
Op het Turkse consulaat in Antwerpen werd de 5e en lustrumeditie van Jumping Antwerpen voorgesteld. Na een jaar afwezigheid kan de organisatie niet wachten om dit jaar opnieuw een topevenement neer te zetten voor ruiters, publiek, partners en pers.
De affiche oogt alvast indrukwekkend met maar liefst 13 namen uit de top 25 van de huidige FEI Rolex Ranking. Beter nog, 3 ruiters uit de top 5 van deze ranking maken hun opwachting. Zoals eerder bekendgemaakt zullen zowel de Olympische als de Europese en de huidige wereldkampioen erbij zijn. ´Jumping Antwerpen is één van de eerste grote wedstrijden waar alle ruiters zich met elkaar kunnen meten om te zien hoever iedereen staat in de voorbereiding naar Londen´, weet ook de Belgisch kampioen Maurice Van Roosbroeck, die erbij was op de persvoorstelling.
Alle grote kampioenen zijn erbij:
Belgisch kampioen: Maurice Van Roosbroeck
Europees kampioen en nr. 1 van de wereld: Rolf-Göran Bengtsson
Wereldkampioen: Philippe Lejeune
Olympisch kampioen: Eric Lamaze
Belgische toppers: Ludo, Nicola en Olivier Philippaerts, Jos Lansink
Bevestigde ruiters uit top 25 van de FEI World ranking list:
1. Rolf-Göran Bengtsson (SWE)
2. Eric Lamaze (CAN)
4. Nick Skelton (GBR)
7. Kevin Staut (FRA)
8. Pius Schwizer (GER)12. Edwina Alexander (AUS)
15. Alvaro de Miranda (BRA)
16. Pénélope Leprevost (FRA)
18. Luciana Diniz (POR)
20. Billy Twomey (IRL)
21. Roger-Yves Bost (FRA)
24. Michael Whitaker (GBR)
25. Laura Kraut (USA)
Partnerland: Turkije
Voor de 5e editie is Turkije uitgeroepen tot partnerland. En dat is niet zo onlogisch: paarden en paardrijden maken deel uit van de nationale Turkse cultuur. De eerste sporen van paardrijden in de geschiedenis zijn immers te vinden in Turkse gebieden zo´n 4000 jaar terug. Bovendien hebben België en Turkije in de loop der jaren een sterke politieke, economische en culturele band met elkaar opgebouwd. Tijdens Jumping Antwerpen zal iedereen met Turkije kunnen kennismaken tijdens de Turkse avond. Bovendien komt de Turkse jonge ruiter Derin Demirsoy er aan de start, die in 2011 door de Turkse federatie uitgeroepen is tot sportman van het jaar.
Een tulp voor het goede doel
Het sociaal engagement van Antwerpen is groot. Daarom wil de organisatie ook dit jaar een goed doel ondersteunen. Door de samenwerking met partnerland Turkije gaat de aandacht deze editie naar DMEDD of de Turkse Vereniging van echtgenotes van ambtenaren van Buitenlandse Zaken. De missie van DMEDD bestaat uit projecten rond sociale verantwoordelijkheid, voornamelijk over opleiding en gezondheid, uit de bouw van schoolgebouwen en slaapzalen en de financiering van de renovatie van verschillende scholen en ziekenhuizen en uit projecten rond de promotie van het ecologisch bewustzijn.
Om deze organisatie te steunen heeft de Antwerpse juwelenontwerper David Menez speciaal een prachtige tulp uit 18 karaat wit goud, bezet met robijn, saffier en diamant ontworpen. Deze tulp is een broche met een waarde van meer dan 3500 euro. Iedereen kan in Antwerpen dit prachtig juweel winnen door een lotje van 10 euro te kopen. Wie meedoet, maakt dus niet alleen kans op dit prachtig juweel, maar helpt ook de Turkse liefdadigheidsorganisatie DMEDD, waar de Turkse consul Deniz Çakar deel van uitmaakt. De tulp op zich verwijst ook naar het partnerland aangezien deze bloem sinds lange tijd een exportproduct is van Turkije naar Europa. Ook staat de tulp vaak afgebeeld op Turkse sier- en kunstvoorwerpen.
Juwelier David Menez tekent niet alleen voor dit prachtig juweel, maar hij staat ook in voor het ontwerp van de originele trofeeën die qua ontwerp verwijzen naar de hijskranen die het uithangbord vormen van de jumping aan de Scheldekade. Elk trofee zal bovendien bezet zijn met een diamant!
Voor elk wat wils
Met een CSI2* en CSI4* wordt het uiteraard een 4-daagse met topproeven waaronder op donderdag de BMW Masters waar Jessica Kürten haar overwinning van 2010 zal proberen evenaren. Zondag wordt de CMB Grand Prix live uitgezonden op Sporza op Eén. Ook wie er niet bij kan zijn, kan dus mee de spanning ervaren van op het beeldscherm. Het volledige programma is te vinden opwww.jumpingantwerpen.com.
Natuurlijk biedt Jumping Antwerpen ook ruimte voor fun en entertainment. Zo is er de Turkse avond en op donderdag opent naar goede traditie de Belgische danceformatie Milk Inc met een spetterend optreden de eerste nacht van Jumping Antwerpen 2012. Regi en Linda zijn al jaren de onbetwiste top in de Belgische dance en zullen ook dit keer iedereen in de juiste sfeer brengen.
Info en tickets - Website: www.jumpingantwerpen.be - E-mail: info@jumpingantwerpen.com
Reservering Tickets via Ticketnet: Telefonisch via +32 (0) 900 40 850 (0,50 euro per minuut) - Online via www.ticketnet.be.
Tarieven 2012: Donderdag 26 april: 12 EUROVrijdag 27 april: 12 EUROZaterdag 28 april: 17 EUROZondag 29 april: 22 EURO
Abonnement voor het volledige evenement: 38,50 euro









