

Christian Kukuk en Mumbai winnen hoofdrubriek in Mexico City
Op de Longines Global Champions Tour van Mexico City werd de dag gisteren afgesloten met de 1.55m hoofdrubriek. Van de 31 combinaties die aan de start verschenen wisten er 10 de basisomloop zonder kleerscheuren door te komen en zo naar een plaatsje in de barrage te springen. De overwinning ging daarin naar de Duitser Christian Kukuk met de 11-jarige BWP-hengst Mumbai (Diamant de Semilly) die gefokt werd door De Moerhoeve BVBA. Kukuk en Mumbai snelden als 4de starter in de ring naar de eindmeet in 37.23 seconden en daarmee hadden ze net geen volle seconde voorsprong op de concurrentie.
Hij verwees met deze prestatie de Braziliaan Yuri Mansur naar de 2de plaats in het klassement. Mansur had met zijn 10-jarige merrie Miss Blue Mystic Rose (Chacco Blue) de barrage geopend met een foutloze ronde in 38.21 seconden, maar het bleek dus net niet voldoende voor de overwinning. De Amerikaanse amazone Laura Kruaut was de 3de die het podium wist te halen. Zij loodste de 9-jarige Zangersheide-merrie Bisquetta (Bisquet Balou van de Mispelaere) van fokker Claire McCarthy-Winters naar de meet in 38.95 seconden.
Voor ons land wist Abdel Saïd zich nog te kwalificeren voor de barrage en dit met de 12-jarige merrie Goldenstar (Bacardi VDL). Hij kende in die barrage wat pech en werd uiteindelijk 10de.