Dressuurpaard centraal in opvallende EK-kwestie
Positieve test op dorzolamide
Roberto Carlos MT werd getest op dorzolamide, een stof die op de FEI-lijst van “controlled medication” staat. Middelen op deze lijst mogen het paard niet op een manier beïnvloeden die de prestaties kan verbeteren, en zijn nauwkeurig gereguleerd om het welzijn van het dier te beschermen. Dorzolamide wordt doorgaans ingezet bij oogproblemen.
Therapeutische intentie
Volgens Stefan Lehfellner en de betrokken dierenarts werd de medicatie toegediend om een oogziekte bij het paard te behandelen. Men ging ervan uit dat de behandeling minimaal 48 uur voor de wedstrijd was gestopt. Later bleek echter dat het middel veel langer in het systeem van het paard aanwezig bleef, meer dan vier weken. Hierdoor werd dorzolamide alsnog aangetroffen in de urine van Roberto Carlos MT tijdens het EK.
Gevolgen voor resultaten en federatie
Als gevolg van de positieve test werd Lehfellner gediskwalificeerd en werden de behaalde resultaten van het EK geschrapt. De Oostenrijkse paardensportfederatie verklaarde dat de kliniek die het advies over het afbouwen van de medicatie gaf, volledige verantwoordelijkheid neemt voor de fout. De FEI heeft de zaak via een snelle administratieve procedure afgehandeld. Hierdoor zal dit incident geen verdere gevolgen hebben voor de ruiter, en ook voor team Oostenrijk heeft het geen nadelige gevolgen, aangezien het team al werd gediskwalificeerd nadat een paard onregelmatig bleek te zijn.
.gif)
.gif)











