
Gilles Thomas scoort podiumplaats in Brussel!
Na de CSI2* GP stond over een hoogte van 1.45m stond er gisteren op de Brussels Stephex Masters van Wolvertem nog een tweede 1.45m rubriek op het programma, ditmaal voor de ruiters en amazones van de CSI3* competitie. Een totaal van 52 combinaties maakten er hun opwachting en de beste 12 uit die eerste ronde wisten zich te kwalificeren voor een tweede en beslissende ronde.
Bij die 12 besten behoorden ook opnieuw enkele landgenoten en een van hen was Gilles Thomas met zijn 11-jarige Zangersheide hengst Feromas Van Beek Z (Fantomas de Muze) van fokker Guido Herrijgers. Na een foutloze eerste ronde wisten zij het ook foutloos te houden tijdens de tweede en beslissende ronde en met een finishtijd van 42.23 seconden verzekerden ze zich van de 3de plaats in het klassement.
De overwinning moest Thomas echter laten aan de Duitser Richard Vogel en dit met de 9-jarige ruin Jobon Blue (…). Vogel wist in die tweede ronde een tijd van 41.46 seconden op het scorebord te brengen en zo de overwinning op zijn palmares te schrijven. Verder wist ook de Fransman Julien Gonin de prestatie van Thomas nog te overtreffen. Hij nestelde zich met de eveneens 9-jarige merrie Estrella deLa Batia (Diamant de Semilly) op de 2de plaats en dit na een chronotijd van 42.08 seconden.
Frédéric Vernaet werd nog 5de met Okina van de Bien (Toulon) en voor Dirk Demeersman was er een 10de plaats met Omano BC (Cumano).