Gregory Wathelet scoort top 10-klassering de Wereldbeker van London
Op de London International Horse Show in Groot Brittannië maakte men zich vanmiddag op voor The Longines FEI Jumping World Cup, inmiddels de 8ste etappe in de Western European League. Pistebouwers Bernardo Costa Cabral en Colm Quinn hadden voor deze Wereldbeker een bijzonder uitdagende basisomloop voorzien, want van de 37 combinaties die aan de start verschenen wisten er slechts 5 naar een plekje in de barrage te springen.
Onze landgenoot Gregory Wathelet was daar helaas niet bij. In het zadel van de 11-jarige ruin Double Jeu d’Honvault (Kannan) wist Wathelet opnieuw een sterke ronde te springen, maar een springfoutje onderweg hield hem helaas uit de barrage. Wathelet en Double Jeu d’Honvault wisten in 63.89 seconden echter wel voor een scherpe finishtijd te zorgen en deze prestatie leverde hen nog een 10de plaat op in het klassement.
Het werd dus een barrage met 5 en daarin was het de Ierse ruiter Darragh Kenny die aan het langste eind trok. Als tweede combinatie aan de start loodste hij zijn 12-jarige ruin Eddy Blue (Eldorado van de Zeshoek) veilig en wel naar de meet in 34.76 seconden en daarmee mocht hij deze Wereldbekeretappe op zijn palmares schrijven!
De andere podiumplaatsen bleven beiden in eigen land met op de 2de plaats voormalig Olympisch Kampioen Ben Maher. Die deed als voorlaatste starter met de 10-jarige hengst Point Break (Action-Breaker) een mooie poging om het goud in Groot-Brittannië te houden, maar zijn tijd van 35.15 seconden bleek net niet scherp genoeg om Kenny van de troon te stoten. Zijn landgenoot Robert Whitaker tenslotte vervolledigde het WB-podium op de 3de plaats. Hij finishte met de 11-jarige hengst Vermento (Argento) in 37.89 seconden, maar liep daarbij ook wel tegen 4 strafpunten aan.