

Jurgen Aernouts en Darline Z winnen bij de 6-jarigen
Na de manches in Lier en Basècles waren we afgelopen weekend in de STX Cyclus voor jonge paarden toe aan manche 3 en daarvoor trok men naar het Sentower Park in Opglabbeek. De rubriek voor de 6-jarige paarden werd opnieuw onderverdeeld in 2 delen en op zondagavond was het Jurgen Aernouts die zich de winnaar mocht noemen met de Zangersheide-merrie Darline Z, een dochter van Dallas VDL en Chin Chin die gefokt werd door Martrick Benelux BVBA en met wie Aernouts tijdens de manche in Lier ook al naar een 9de plaats wist te springen. Het duo snelde in de 2de fase naar de meet in 25.09 seconden en daarmee wist hij de concurrentie op afstand te houden.
Na een 2de plaats tijdens de manche in Lier en een 4de plaats in Basècles was er ditmaal opnieuw een 2de plaats weggelegd voor Thomas Mertens en de Zangersheide ruin Cesar de Leau Z (Cicero Z x Mr. Blue – F: K.I. Hof Ter Leeuwe). Mertens en Cesar de Leau Z wisten in de 2de fase de klok te stoppen in 25.16 seconden en daarmee moesten ze dus opnieuw vrede nemen met de eerste ereplaats. Nico Baerts vervolledigde hier het podium op de 3de plaats en dit met de Zangersheide ruin Nustria Ultra Z (Nixon van ’t Meulenhof x Utrillo Z – F: Baerts & Hardy), met wie hij Lier nog 5de werd. Hij had er 25.97 seconden voor nodig om zijn 2de fase tot een goed einde te brengen.
Catherine Gustin met de merrie Nuance de la Limite Z (No Comment de Septon x Exploit de Roulard – F: Freddy & Catherine Gustin) en Thomas Mertens met de hengst Cosimo de Leau Z (Cicero Z Van Paemel x Mr. Blue – F: K.I. Hof Ter Leeuwe) namen de andere top 5-klasseringen voor hun rekening.
Klik hier voor de uitslag in equipe.
Klik hier voor de uitslag in Hippomundo.