Pieter Devos 2de in de LGCT Grand Prix van Cannes
In de Franse filmstad Cannes waren gisterenavond alle ogen gericht op de befaamde Longines Global Champions Tour Grand Prix! Een totaal van 39 combinaties verschenen er aan de start van deze 1.60m rubriek gebouwd door de Italiaanse pistebouwer Uliano Vezzani en 13 van hen wisten zich na een foutloze basisomloop te kwalificeren voor de barrage. En die barrage werd er een op het scherpst van de snee met een hoofdrol voor onze landgenoot Pieter Devos. Vergezeld van zijn 16-jarige topmerrie Mom’s Toupie de la Roque (Kannan) snelde hij als derde laatste starter naar de eindmeet in 39.92 seconden en dit leverde hem een schitterende 2de plaats op in het klassement.
De overwinning moest hij echter laten aan de Nederlander Maikel van der Vleuten met zijn 13-jarige Zangersheide-ruin Beauville Z N.O.P. (Bustique) van fokker Pascal Habets. Als allerlaatste combinatie aan de start had van der Vleuten alles in handen en met een finishtijd van 39.37 seconden zorgde hij voor een schitterend scenario. De 3de plaats ging naar de Ier Michael Duffy met de 14-jarige merrie Cinca 3 (Casall). Hij had in de barrage de spits mogen afbijten en verzekerde zich uiteindelijk van een plaatsje op het podium nadat hij de klok wist te stoppen in 40.15 seconden.
Verder wist ook Gilles Thomas zich te kwalificeren voor de barrage met zijn 9-jarige hengst Elfra van Beek Z (El Salvador). Hij kreeg een fout op hindernis 5 en werd daarmee uiteindelijk 9de in het klassement.







