Stephex Horse Trucks

Start van CSIO5* Rome: Emilie Conter opent haar week met Quiberon “Dat wordt vandaag wel een stapje”
Sofie Reymen
28/05/2026 14:33
28/05/2026 14:35
4 min
paardenfotograaf.be

Start van CSIO5* Rome: Emilie Conter opent haar week met Quiberon “Dat wordt vandaag wel een stapje”

In aanloop naar het CSIO5* in Rome sprak de Belgische amazone Emilie Conter over haar voorbereiding, haar paarden en de keuzes achter haar planning op topniveau. “Ik wil gewoon goede rondes rijden,” zegt ze met de week in Rome in het vooruitzicht. Met ambitie en zelfkritiek blikt ze vooruit op een belangrijke week in haar seizoen, waarin vooral één doel centraal staat: zo foutloos en consistent mogelijk presteren.

“Dat wordt vandaag wel een stapje”: nieuwe combinatie met Quiberon-P

Voor Rome rekent Conter onder meer op Quiberon, een paard waarmee ze nog maar sinds begin dit jaar samenwerkt. “Quiberon heb ik nog niet zo heel lang,” vertelt ze. “Van begin dit jaar eigenlijk. En ik heb er nog niet superveel mee gesprongen, dus dat wordt vandaag wel een stapje.”

De vijfsterrenervaring van het paard is bovendien nog beperkt. In Wellington kreeg de combinatie al een eerste test op 1.50m-niveau, maar dat was in een moeilijke context. “Daar had ik twee foutjes in 1.50m, maar dat was net nadat ik mijn hand had gebroken. Dus dat was eigenlijk vooral terug erin komen.”

Toch is ze duidelijk over het potentieel van haar nieuwe partner. “Hij heeft heel veel vermogen en is heel voorzichtig. Hij springt echt op zijn eigen manier, een beetje speciaal. Maar hij heeft echt alles in zich.”

Richting Rome: “Alles is gepland rond de Nations Cups”

De weg naar Rome is voor Emilie Conter geen toeval, maar het resultaat van een duidelijke seizoensplanning, waarin Nations Cups en vijfsterrenconcoursen bepalend zijn. Daarbij maakt ze meteen duidelijk dat haar programma dit jaar sterk beïnvloed werd door de opbouw met haar toppaard Portobella. “Met Portobella zijn we dit jaar eigenlijk begonnen in Wellington,” legt ze uit. “Daar heb ik niet superveel kunnen rijden omdat ik mijn hand had gebroken. In drie maanden heeft ze maar drie of vier concoursen gelopen, dus dat was echt beperkt.”

Daarna werd het programma stap voor stap opgebouwd richting de belangrijkste doelen. “Nu was het vooral kijken: in welke Nations Cups word ik geselecteerd? En dan heb ik Rome gekregen en La Baule als derde man. Daar werken we dan naartoe.”

Ook de keuzes rond haar paarden zijn daarin doordacht. “Portobella is mijn top- en vaste paard,” zegt ze. “Die probeer ik echt goed te managen qua belasting. Dat is soms moeilijk, want je wil overal naartoe, maar je moet keuzes maken.”

“Hij is mijn tweede beste paard op dit moment”

Naast haar vaste referentiepaard Portobella krijgt Quiberon in Rome ook een duidelijke rol in haar team. “Ik neem hem mee omdat hij op dit moment mijn tweede beste paard is,” zegt Conter. “Hij heeft al wat ervaring, ook met Daniel die hem vroeger reed, maar niet superveel op vijfsterrenniveau.”

Voor haar is Rome dus geen eindpunt, maar een leerfase. “Hij heeft al wel niveau, maar nu moet hij gewoon ervaring opdoen op dit soort concoursen. Dat is de bedoeling.”

Druk en precisie: “Dan ben ik net beter gefocust”

Een opvallend element in haar verhaal is de mentale druk die ze zichzelf oplegt. “Ik leg veel druk op mezelf,” geeft ze toe. “Maar meestal helpt dat mij ook. Dan ben ik eigenlijk beter gefocust.”

Die focus is voor haar essentieel in een sport waar details het verschil maken. “Als ik die druk niet heb, kan ik soms iets te nonchalant worden. Dan ben ik niet honderd procent gefocust en laat ik kleine puntjes liggen. En die zijn net heel belangrijk.”

Enige Belgische amazone: “Het geeft mij vooral zelfvertrouwen”

In Rome is Emilie Conter de enige Belgische amazone aan de start. Toch ervaart ze dat niet als een extra “last”. “Dat is eigenlijk al lang zo in België,” zegt ze. “Er zijn nooit superveel amazones geweest op dat niveau.”

Ze kijkt er vooral positief op terug. “Het is wel fijn. Je wordt goed geholpen en het geeft ook een beetje een boost. Het geeft mij eigenlijk zelfvertrouwen.”

Wat de verwachtingen betreft, blijft Conter bewust sober. “Ik wil gewoon goede rondes rijden,” zegt ze. “Maar ik ga mezelf niet te veel druk opleggen qua resultaat.” De focus ligt volledig op uitvoering. “Ik ga gewoon mijn parcours plan maken en dat zo goed mogelijk proberen uitvoeren. Als dat lukt, dan volgt het resultaat normaal gezien vanzelf.”

 

 

Voor Emilie Conter wordt het in het CSIO5* Rome meteen menens, want straks komt ze voor het eerst dit concours in actie in de 1.50m-proef met Quiberon. Het wordt een eerste echte kennismaking op dit niveau in Rome, met vooral focus op een goede ronde en verder ervaring opdoen. Wij wensen haar alvast veel succes toe in deze start van haar week!

In beeld

Recent nieuws van deze redactie

Heusdens - Schäffer

Komende evenementen

CSI4* Devon PA 26/05 - 30/05

CSIO4*/CSI2* Vancouver - Langley BC 26/05 - 31/05

CSI3* Tryon 26/05 - 31/05

CSI2* Wilmington, OH 26/05 - 31/05

CSI2* Lerma, Salazar 26/05 - 31/05

CSI2* Dole 26/05 - 31/05

CSIO5* Rome - Piazza di Siena 27/05 - 31/05

CSI4* Hohenkirchen - Hohen Wieschendorf 27/05 - 31/05

CSI4* Cabourg 27/05 - 31/05

CSI3*./CSI2* Gassin - St Tropez 27/05 - 31/05

CSI3* Thessaloniki - Ippos Club 27/05 - 31/05

CSI3* Kessel 27/05 - 31/05

CSI2* - W Pärnu 27/05 - 31/05

CSI2* Bonheiden 27/05 - 31/05

CSI2* Mullingar 28/05 - 31/05

CSI2* Anhui - Zhenlong Club 29/05 - 31/05

Voorbije evenementen

CSI4*/CSI2* Vancouver - Langley BC 19/05 - 24/05

CSI2* Montfort sur Meu 19/05 - 24/05

CSI2* Wilmington 19/05 - 24/05

CSI2* Lerma, Salazar 19/05 - 24/05

CSI4* Mâcon Chaintré 20/05 - 24/05

CSIO3* EEF Martofte 20/05 - 24/05

CSI2* Jaszkowo 20/05 - 24/05

CSI2* Tryon 20/05 - 24/05

CSI2* Budapest 20/05 - 24/05

CSI2* Wellington, Heckfield 20/05 - 24/05

CSI2* Sentower Park 20/05 - 24/05

CSI5* Aachen 21/05 - 24/05

CSIO3* Lisbon 21/05 - 24/05

CSI2* Peelbergen 21/05 - 23/05

CSI2* Pärnu 21/05 - 24/05

CSI2* Mullingar 21/05 - 24/05

Laatste Haverklap