Team België knap vijfde na marathon op WK enkelspannen in München
Na drie wedstrijddagen op het Wereldkampioenschap enkelspan paarden in München staat België mooi mee vooraan in het landenklassement. Na de dressuur en de marathon bezetten de Red Musketeers de vijfde plaats op achttien landen. Morgen wacht met de vaardigheid de allesbeslissende slotproef.
De voorbije twee dagen kwamen de vier Belgische combinaties in actie in de dressuurring. Laure Philippot, Pieter-Jan Brynaert en Lisby Bastin verdedigen in München de Belgische kleuren in het team, terwijl Christophe Feremans individueel aan de start komt.
Vooral Laure Philippot zorgde in de dressuur meteen voor een schitterende Belgische prestatie. Met Galen V. zette ze een bijzonder sterke proef neer. Na afloop van de volledige dressuur eindigde Philippot met 42,12 strafpunten op een prachtige derde plaats. Een eerste podiumplaats voor België op dit WK en meteen een uitstekende uitgangspositie voor het verdere verloop van het kampioenschap.
Brynaert en Bastin leveren marathonpunten voor België
Vandaag werden de dressuurkledij ingeruild voor snelheid en spektakel tijdens de marathon. De hindernissen in München zorgden voor een stevige uitdaging en ook voor de Belgische menners was het zaak om zoveel mogelijk terrein te winnen.
Voor het Belgische team waren het uiteindelijk de marathonresultaten van Pieter-Jan Brynaert en Lisby Bastin die meetelden.
Brynaert reed met Intan naar een plaats in de top 25 van de marathon. Hij eindigde als 24ste en leverde daarmee belangrijke punten voor het Belgische team.
Ook Lisby Bastin en Lemmy-K droegen hun steentje bij. Zij sloten hun marathon af op de 37ste plaats. De combinatie van beide resultaten zorgt ervoor dat België na de marathon vijfde staat in het landenklassement, op een totaal van achttien deelnemende landen.
Laure Philippot, die na haar derde plaats in de dressuur met een uitstekende uitgangspositie aan de marathon begon, eindigde vandaag als 39ste in het marathonklassement.
Individueel kwam ook Christophe Feremans met Jordan in actie. Hij sloot zijn marathon af op de 81ste plaats.
Alles nog mogelijk in de vaardigheid
Met de vijfde plaats in het landenklassement blijven de Red Musketeers mooi meedraaien tussen de beste landen ter wereld. Het kampioenschap is bovendien nog niet voorbij, want morgen wacht nog één bijzonder belangrijke proef: de vaardigheid.
Daar zullen balletjes, tijd en vooral koelbloedigheid bepalen hoe het definitieve individuele én landenklassement eruit zal zien. Voor België is het duidelijk: nog één keer alles geven in München!
Alle resultaten vindt u HIER.









