Thibeau Spits spurt naar winst in Kronenberg
In het Peelbergen Equestrian Centre van Kronenberg in Nederland waren ze vandaag reeds toe aan de slotdag van hun internationale concours. Traditioneel is het dan natuurlijk uitkijken naar de Grote Prijs, maar daarnaast stonden er natuurlijk tot verschillende andere rubrieken op het programma. Zo stond er vanmorgen voor de ruiters en amazones van de CSI2* competitie nog een 1.40m/1.45m rubriek geprogrammeerd en daarin kregen we opnieuw een Belgische overwinning. Het was namelijk Thibeau Spits die er de beste was met zijn 9-jarige merrie Ibestra VB (Quality Time TN). In een barrage waarvoor zich maar liefst 27 combinaties wisten te plaatsen spurtte de vice-Belgische Kampioen naar de meet in 31.05 seconden en daarmee liet hij dus opnieuw de Brabançonne doorheen de Peelbergen galmen.
Thuisruiter Kevin Jochems wist na Spits de 2de plaats voor zijn rekening te nemen. Hij deed met de 13-jarige ruin Cornetboy (Cornet’s Stern) in 31.80 seconden een goede poging, maar het bleek niet voldoende te zijn om onze landgenoot van de troon te stoten. De 3de plaats ging naar Zweden met Jens Fredricson en de 12-jarige Karmel van de Watering (Diamant de Semilly). Ook hij wist het in die druk bezette barrage foutloos te houden en dit in een tijd van 31.83 seconden.
Wat verderop in het klassement wist ook Hannes Symons zich nog te klasseren. Hij werd na eveneens een foutloze barragerit nog 13de met Nobel van het Hertenrooi (Gitano van Berkenbroeck).






