Top 10-klassering voor Philippaerts en Verlooy in Wellington
Op het Winter Equestrian Festival van Wellington in Florida wist gisteren niet enkel Stephex-amazone Emilie Conter voor Belgisch succes te zorgen, ook regerend Belgisch Kampioen Nicola Philippaerts en voormalig Belgisch Kampioen Jos Verlooy lieten zich opmerken met een top 10-klassering tijdens de 1.45m hoofdrubriek.
Zo wist Nicola Philippaerts naar een 7de plaats te springen met de 12-jarige hengst Khan VD Kattevennen Z (Kannan). Philippaerts wist het zowel in de 1ste als in de 2de fase foutloos te houden en dit in een tijd van 46.32 seconden. Maar ook Jos Verlooy wist een vlekkeloze prestatie af te leveren met zijn 15-jarige ruin Igor (Emerald van ’t Ruytershof). Hij liep met een tijd van 48.32 seconden in de 2de fase tegen 1 strafpuntje voor tijd aan en dit was goed voor de 9de plaats in het klassement.
Bovenaan dat klassement stond de Amerikaanse amazone Catherine Pasmore en dit met de 11-jarige ruin Kellano Degli Assi (Kastello). Zij spurtte naar de meet in 35.48 seconden en had zo ruim een halve seconde voorsprong op de concurrentie.
De Libanees Jad Dana met de 11-jarige merrie Fleur-de Lis’ Cherie (Clarimo ASK) en de Braziliaanse ruiter Rodrigo Pessoa met de 12-jarige ruin Lord Lucio (Legolas 88) wisten hier de andere podiumplaatsen voor hun rekening te nemen. Zij kwamen over de meet in respectievelijk 36.00 seconden en 36.46 seconden.






