Vermeir en Vereecke schitteren in St. Tropez
Op de Hubside Jumping van het Franse St. Tropez hebben zowel Wilm Vermeir als Koen Vereecke zich gisteren namiddag in de prijzen weten te rijden tijdens de 1.50m hoofdrubriek van de CSI5* competitie. Beide landgenoten wisten in de basisomloop een foutloze ronde af te leveren en behoorden zo het groepje van 10 combinaties die zich wisten te plaatsen voor de barrage.
In die barrage was het Wilm Vermeir die voor de beste Belgische prestatie wist te zorgen met zijn 13-jarige hengst Joyride S (Toulon). Vermeir, die op vrijdag nog de 1.45m hoge Longines Rankingproef van de CSI2* competitie wist te winnen, hield opnieuw de 0 op het scorebord en strandde uiteindelijk net naast het podium op de 4de plaats nadat hij een tijd wist neer te zetten van 38.87 seconden. Voor Koen Vereecke was er uiteindelijk een 6de plaats weggelegd in deze hoofdrubriek. Hij wist het met de 12-jarige ruin Arioso du Bois (Rock’N Roll Semilly) in 38.55 seconden zelfs nog iets sneller te doen dan Vermeir, maar hij zag daarbij ook een balkje uit de lepels rollen.
Winst was er voor de Britse ruiter Scott Brash met zijn 13-jarig ruin Hello Mr President (Comme d’Api V/D Hacienda Z). Hij wist in de barrage een tijd van 36.81 seconden op het scorebord te brengen en daarmee de concurrentie op afstand te houden.
Voor de Oostenrijker Max Kühner was er een 2de plaats met de 11-jarige ruin Up Too Jacco Blue (Chacco Blue). Als een van de laatste starters kruiste hij in de barrage de meet in 36.96 seconden en daarmee kwam hij nipt tekort om Brash van de troon te stoten. De Colombiaan Rene Lopez Lizarazo tenslotte vervolledigde hier het podium op de 3de plaats. In het zadel van de 12-jarige Kheros Van ’T Hoogeinde (Echo Van T Spieveld) kwam hij over de eindmeet in 37.94 seconden.






