Stephex Horse Trucks

Vlaams paardentransportbedrijf EHS bouwt bij
Bjorn Van Bunder
31/03/2015 12:36
2 min
paardenfotograaf.be

Vlaams paardentransportbedrijf EHS bouwt bij

European Horse Services, beter bekend als EHS uit Meetkerke, gaat bijbouwen. De toename van export van Belgische paarden ligt aan de basis van de uitbreiding.

Het persbericht:

Na drie jaar voorbereiding werd vandaag gestart met de bouw van een nieuw isolatie- en quarantaine centrum voor paarden.

European Horse Services, toonaangevend in het wereldwijd transport van paarden per vliegtuig, bouwt het nieuwe paardencentrum op hun bestaande site te Meetkerke, België. De huidigestallen en kantoren zullen volledig afgebroken worden om plaats te maken voor de nieuwbouw.

Het nieuwe project zal plaats bieden aan meer dan 100 paarden en voorzien zijn van allemoderne faciliteiten voor paarden, inclusief binnenbak en afzonderlijk gelegen ziekenboeg.

Naast de volledig nieuwe paardenfaciliteiten komt ook een kantoorgebouw en de nodige accommodatie, zowel voor de eigen stalmedewerkers als voor bezoekende klanten en/of grooms.

European Horse Services werd in 1991 opgericht door Filip Vande Cappelle. “De nood aan gepaste, moderne en veilige quarantaine faciliteiten is de laatste jaren enkel maar toegenomen”, verklaart Vande Cappelle. “Door de gestage groei van ons bedrijf door de jaren heen enerzijdsen door strengere eisen die opgelegd worden door de overheden van de bestemmingslanden anderzijds, voldeed de huidige accommodatie niet langer aan de vraag. Ook de groeiende handel met China bracht met zich mee dat er dringend nood was aan uitbreiding”.

Drie jaar geleden werd gestart met de eerste ontwerpen en vergunningsaanvragen. Het ontwerp werd gerealiseerd door architect Luc Sanders, dit in nauw overleg met de Gemeente Zuienkerke, het Departement Landbouw & Visserij West-Vlaanderen en de Federale Overheidsdienst voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV). “Dank zij de medewerkingvan deze overheidsdiensten zijn we er in geslaagd om binnen relatief korte termijn een complexte ontwerpen (én vergund te krijgen) dat voldoet aan alle wettelijke eisen en normen. Vermitswe als quarantainecentrum niet vallen onder één van de door de wet standaard voorzienehippische accomodaties was dit een waar huzarenstuk”, aldus nog Vande Cappelle.

Voor de bouw van dit nieuw hippisch centrum wordt een beroep gedaan op het gespecialiseerde bedrijf Geerkens-Hippico. Dit bedrijf, onderdeel van de Altez nv groep, was van bij het beginreeds nauw betrokken bij het ontwerp en beschikt over de nodige ervaring en know-how om eenproject van deze omvang tot een goed einde te brengen. Verwacht wordt dat nog voor zomerde eerste fase van de werken zullen voltooid worden.

In beeld

Recent nieuws van deze redactie

Komende evenementen

CSI5*/CSI2* San Miguel de Allende 21/10 - 25/10

CSI4*/CSI2* Liège 21/10 - 25/10

CSI3* San Giovanni in Marignano 21/10 - 25/10

CSI2* Tryon 21/10 - 25/10

CSI2* Sentower Park 21/10 - 25/10

CSI4* Vejer de la Frontera 22/10 - 25/10

CSI2* Barczewo 22/10 - 25/10

Voorbije evenementen

CSI2* Woodside CA 13/10 - 18/10

CSI3* Oliva 13/10 - 18/10

CSI5*/CSI2* Tryon 14/10 - 18/10

CSI3* Herning 14/10 - 18/10

CSI3*/CSI2* Gassin- St Tropez 14/10 - 18/10

CSI3* Gorla Minore 14/10 - 18/10

CSI2* Chevenez 14/10 - 18/10

CSI2* San Giovanni in Marignano 14/10 - 18/10

CSI2* Peelbergen 14/10 - 18/10

CSI5*-W/CSI2* El Jadida 15/10 - 18/10

CSI3* Beijing Bird's Nest 15/10 - 18/10

CSI2* Dunkerque 15/10 - 18/10

CSI5*-W Washington 20/10 - 24/10

CSI5* LGCT Cairo 22/10 - 24/10

Laatste Haverklap