Abdel Saïd schittert tweemaal op de Doha Tour
Abdel Saïd is deze week afgereisd naar Qatar, waar hij onze Belgische driekleur zal verdedigen op de Doha Tour 2025! En dat deed hij gisteren met verve, want in beide rubrieken van de CSI4* competitie wist hij zich in de kijker te springen en een plekje in de top van het klassement op te eisen.
Hoofdrubriek van de dag in Doha was ongetwijfeld de CSI4*-W FEI World Cup en daarin maakte Saïd zijn opwachting met de 12-jarige merrie Bonne Amie, de dochter van A Big Boy met wie hij het afgelopen jaar al voor heel wat mooie prestaties wist te zorgen. Saïd en Bonne Amie bleven foutloos in Ronde 1 en behoorden daarmee tot de 9 combinaties die wisten door te stoten naar de barrage. In de beslissende ronde slaagde het duo er opnieuw in om het hoofd koel te houden en verzekerden ze zich van de 3de plaats na een chronotijd van 42.31 seconden.
De overwinning ging naar de Duitser Philipp Weishaupt en zijn 15-jarige ruin Coby 8 (Contagio Z), met wie hij enkele weken geleden nog de Wereldbekerwedstijrd van La Coruña wist te winnen. Weishaupt en Coby 8 bevestigden gisteren die goede vorm opnieuw, want met een foutloze barrage in 40.47 seconden hadden ze ruim een halve seconde voorsprong op de rest van het deelnemersveld.
De Italiaan Roberto Previtali en de 11-jarige ruin Esteban de Hus (Cornet Obolensky) was die andere combinatie die het nog sneller wist te doen dan Saïd. Hij nestelde zich op de 2de plaats en dit nadat hij in de barrage de klok wist te stoppen in 41.18 seconden.
Zilver
Voor aanvang van deze CSI4*-W FEI World Cup waren de ruiters en amazones van de CSI4* competitie ook al in actie gekomen tijdens een 1.45m hoge Longines Rankingproef en daarin had Saïd ook al voor een knalprestatie gezorgd! In het zadel van zijn 15-jarige vosmerrie Arpege du RU (Apache d’Adriers) was hij in deze rubriek tegen de klok naar de meet gesneld in 67.08 seconden, wat hem een mooie 2de plaats in het klassement opleverde.
Het was de snelle Italiaan Emanuele Gaudiano die hem van de overwinning hield en met de hoofdprijs aan de haal ging. Hij stuurde de 11-jarige hengst Vasco 118 (Vivant) naar de meet in 65.57 seconden, waarmee hij een comfortabele voorsprong van ruim 1.5 seconden had op de concurrentie!
De Oostenrijker Gerfried Puck vervolledigde het podium op de 3de plaats in het klassement. Hij rekende op de 13-jarige BWP-merrie Equitron Melody Vd Smidshoeve (Epleaser Z) uit de fokkerij van Hugo Stevens en kruiste de meet in 67.36 seconden.