Alexander Housen springt de top 5 binnen in hoofdrubriek van Kronenberg
Bij onze Noorderburen in het Peelbergen Equestrian Centre van Kronenberg stond er ook vandaag opnieuw een 1.45m hoge qualifier voor de CSI2* Grand Prix van morgen op het programma. Ook hierin viel er succes te noteren voor onze Belgische driekleur, met Limburger Alexander Housen die er naar een plaats in de top 5 van het klassement wist te springen.
Alexander Housen was een van de 46 namen op de startlijst van deze hoofdrubriek van de dag en rekende daarvoor op de 9-jarige ruin De Strooper Jul de Rock 1 Z, een zoon van Dominator 2000 Z die gefokt werd door het duo Exelmans – Laevers. Housen en De Strooper Jul de Rock 1 Z, afgelopen zondag ook al goed voor een topklassering in de CSI2* Grand Prix van Opglabbeek, hielden in deze speedclass keurig alle balken in de lepels en verzekerden zich van de 4de plaats nadat ze de klok stopten in 65.28 seconden.
Het publiek kon opnieuw genieten van een ‘thuisoverwinning’ dankzij Finn Boerekamp en de 11-jarige schimmel ruin Jay Jay ES (Big Star). Boerekamp wist na een wervelden een ronde een tijd van 62.77 seconden neer te zetten, waarmee hij de overwinning in eigen land hield.
Maar ook het zilver kreeg een Nederlandse touch dankzij de Canadese amazone Kimberley Martens Winsingh, de partner van de Nederlander Mark Martens. Vergezeld van haar 10-jarige topper Coridor JT Z (Cornet Obolensky) uit de fokkerij van Johan Thijs galoppeerde Martens Winsingh naar de eindmeet in 64.35 seconden.
En ook op de 3de plaats kregen we een amazone te zien dankzij de Braziliaanse Camilla Mazza De Benedicto. Zij rekende op de 10-jarige ruin Free Party de Maugre (Balou du Rouet) en na een foutloze ronde haalde zij de meet in 64.40 seconden.







