Belg gesignaleerd in de top 50 van de Wereldranking dressuur.
Voor het eerst sedert lange tijd plaatste een Belgische dressuurruiter zich in de top 50 van de FEI/BCM World Ranking Dressage ... Na de puike resultaten van
De ranking wordt opgesteld door de 10 beste CDI resultaten van een ruiter over een periode van één jaar op te tellen en te delen door 10.
Op de lijst, die 474 namen telt, vinden we nog twee andere Belgen terug. Mieke Lunskens staat op de 147ste-plaats, zij heeft slechts 7 resultaten in rekening kunnen brengen. Philippe Jorissen bekleed de 193ste-plaats met 6 resultaten.
Op nummer 1,2 en 3 vinden we respectievelijk Anky Van Grunsven [NED], Edward Gal [NED] en Jan Brink [SWE] terug.
Vanuit het springmilieu valt er te melden dat er 6 Belgen in de top-50 kunnen worden teruggevonden in de FEI/Gandini-ranking.
1. Marcus Ehning [GER]
2. Rodrigo Pessoa [BRA]
17. Ludo Philippaerts [BEL]
23. Dirk Demeersman [BEL]
27. Jean-Claude Van Geenberghe [BEL]
30. Gregory Wathelet [BEL]
34. Jos Lansink [BEL]
43. Kristof Cleeren [BEL]
Karin Donckers is de enige Belg die in de eventing top-50 staat geklasseerd, en dit op een magistrale 5de-plaats.







