Belgisch team wint de halve finale van de Longines EEF Series in Deauville
Het was vandaag D-day voor onze Belgische springteams, want zowel in de Longines League of Nations van Rotterdam als in de Longines EEF Series in het Franse Deauville stond de Nations Cup op het programma. In Deauville werd de halve finale van de Longines EEF Series al om 12.00u op gang gesprongen en daarin wisten onze landgenoten de absolute hoofdrol op te eisen. Na twee sterke rondes pakten ze verdiend de overwinning en verzekerden zich zo van een plaats in de grote finale van de EEF Series later dit seizoen.
Belgisch team met jong geweld
Onder leiding van chef d’équipe Filip Lacus verscheen in Deauville een jong en veelbelovend team aan de start. De Belgische kleuren werden verdedigd door Roy van Beek met de 10-jarige ruin Cavoiro - H Old (Casallco), Zoé Conter met de 14-jarige merrie La Una (Chacco Blue), Sacha Beghuin met de 13-jarige hengst Elcup Van Beek II Z (Elvis Ter Putte) en Mathieu Bourdeaud’Hui met de 11-jarige hengst Oscar The Homage (Quint vh Maarlo Z).
Eerste ronde
Onze landgenoten kenden een sterke start in de eerste ronde en sloten die af met slechts 1 strafpunt, goed voor een voorlopige tweede plaats in het klassement. Roy van Beek hield alle balken netjes in de lepels, maar kwam nét buiten de toegestane tijd rond en kreeg daarvoor één strafpunt aangerekend. Zoé Conter en Sacha Beghuin tekenden beiden voor een knappe foutloze rit, terwijl Mathieu Bourdeaud’Hui 6 strafpunten verzamelde en als schrapresultaat gold. Spanje ging op dat moment aan de leiding met een vlekkeloze 0-score.
Tweede ronde
In de tweede ronde wisten de Belgen hun prestatie nog te verbeteren. Roy van Beek reed opnieuw foutloos en bleef ditmaal wél binnen de tijd. Zoé Conter bevestigde haar vorm en noteerde opnieuw een foutloze rit. Bij Sacha Beghuin ging het even mis: hij kreeg twee springfouten achter zijn naam en moest 8 strafpunten incasseren. De druk lag daardoor bij Mathieu Bourdeaud’Hui, maar die hield het hoofd koel en leverde een knappe nulronde af. België sloot de wedstrijd zo af met een eindtotaal van slechts 1 strafpunt en mocht de overwinning op haar naam schrijven.
Spanje moest in de tweede ronde 4 strafpunten bijtellen en moest vrede nemen met het zilver. Brazilië vervolledigde het podium met een totaal van 12 strafpunten.








