‘De laatsten zullen de eersten zijn’
De laatste Beker Van België die vanmiddag op het programma stond in het Limburgse Sentower park was die voor Young Riders en voor de U25. Het spreekwoord ‘De laatste zullen de eersten zijn’ was hier van toepassing, want in een spannende tweede ronde was het uiteindelijk wachten tot de allerlaatste ruiter om de winnende tijd op het scorebord te zien te verschijnen.
Ze waren met 21 die vanmiddag in het Sentower Park in de ring verschenen en hun kans waagden in deze 1.45m hoge basisomloop van course designer Bart Hendrix en zijn team. Tijdens de eerste ronde slaagden 5 van hen erin om voor een vlekkeloze prestatie te zorgen en zo samen met nog 5 vierstrafpunters door te stoten naar de ultieme tweede ronde. Daarin was het ‘safe the best for last’ met West-Vlaming Jules Denutte die naar de overwinning sprong. Als allerlaatste combinatie loodst hij zijn 12-jarige SBS-ruin Hector (Flamenco de Semilly) van fokker Jacques Leterme naar de meet in 48.03 seconden, waarmee hij bovenaan het podium mocht plaatsnemen.
Hij verwees daarmee amazone Elodie Guillaume nog naar de 2de plaats in het klassement. In het zadel van de 13-jarige hengst Chronos De L’Aubier (Controe) had zij even voordien de leiding genomen met een foutloze ronde in 50.91 seconden, maar na de prestatie van Denutte moest ze dus genoegen nemen met de eerste ereplaats.
Op de 3de plaats kregen we met Louis Lambrecht opnieuw een West-Vlaming. De zoon van Vincent Lambrecht en Kelly Vandousselaere rekende op de 9-jarige merrie Gloria Des Joncs (Contendro I) en wist het in 48.41 seconden zelfs nog sneller te doen dan Guilluime. Helaas rolde het tweede element van de dubbelsprong uit de lepels, waardoor het finaal een 3de plaats was voor Lambrecht.
Amazones Rune Reynders met Sportymie Van Het Langwater (Untouchable) en Alice Detraux met Love Song D.S. (Untouchable) waren de andere gegadigden in de top 5.
Klik hier voor de uitslag.








