Een vrijdag vol succes!
Vanmiddag werden er over de hele wereld heel wat spannende wedstrijden gereden, met schitterende Belgische resultaten. We sommen ze hier even voor je op:
Oliva
Onder de Spaanse zon in Oliva stond vanmiddag de 1.45 m hoge Grote Prijs-kwalificatie op het programma. De rubriek, die meetelt voor de Longines Ranking, telde maar liefst twaalf Belgen aan de start. Het was echter enkel Mathieu Guery die tot in de top vijf wist te springen en dat nog wel op een tweede plaats!
De Belg, die op enkele honderdsten van een seconde de winst moest afstaan aan een Braziliaan, snelde in 58,59 seconden over de finish. Hij deed dit met de tienjarige Zangersheide-ruin Time-Breaker S Z, een zoon van Toulon, gefokt door P. Sleutels.
Verona
Iets verder, maar nog steeds in Europa, werd in Italië de CSI5* 1.45m ubriek gesprongen. Samen met de Grandorado TN-dochter Lente sprong Pieter Devos zich in de kijker. Met twee foutloze fasen snelde hij naar een knappe zesde plaats.
De uiteindelijke winst in deze rubriek ging naar Matthew Sampson en de twaalfjarige Latte Macchiato (Pacino). Plaats twee was voor Barbara Schnieper, en het podium werd vervolledigd door de Stephex-ruiter Daniel Deusser.
Maastricht
En ja, ook bij onze noorderburen deden de Belgen het goed! De Belgische combinatie Frederic Vernaet en de BWP’er Okina van de Bien (Toulon) bleef foutloos en wist zich naar een vijfde plaats te rijden. Ook Thibault Philippaerts deed het uitstekend: hij werd knap tiende met 1919 Fortiche van ’t Zaveleinde Z (For Pleasure).
De winst in deze rubriek ging naar de Duitse amazone Katrin Eckermann en de Westfalen-ruin Iron Dames Cascajall NRW (Casallco). Henrik von Eckermann werd tweede, en de Nederlander Michael Greeve wist op eigen bodem het podium te vervolledigen.







