Estelle Gerard en Benny Naessens schitteren op het podium in de Small Grand Prix van Bonheiden
Voor de CSI2* Grand Prix is het nog even wachten tot vanmiddag 14.30u, maar gisterenavond kon men op de May Tour van Jumping Bonheiden al wel genieten van de Small Grand Prix. Dat werd opnieuw een succes voor onze nationale driekleur, met twee Belgische combinaties die zich naar een plekje op het podium wisten te springen.
Ze waren met 52 die hun kans waagden in deze 1.40m hoge Small Grand Prix en daarvan wisten er na de basisomloop 10 door te stoten naar de barrage. Een van die barragisten was onze jonge landgenote Estelle Gerard en de 9-jarige merrie Loona Capriva (Lordanos), met wie ze op vrijdag ook al goed was voor een 6de plaats. Gerard en Loona Capriva slaagden er in de barrage in om hun vlekkeloze ronde nog eens over te doen en met een finishtijd van 41.39 seconden verzekerde ze zich van een mooie 2de plaats in de rangschikking.
Gerard was echter niet de enige Belgische naam in de top 3 van het klassement, want ook Benny Naessens mocht mee plaatsnemen op het podium. Hij rekende op de 11-jarige hengst Balisto Vd Schorre Z (Balou du Rouet) uit de fokkerij van Steven Van Eeckhoudt en na een foutloze ronde wist hij de meet te halen in 42.53 seconden.
De overwinning moesten onze landgenoten dan weer laten aan de Braziliaan Lucio Vinicius de Oliveira Osório en de 9-jarige ruin Leon Hodieza (Comme Il Faut). Die haalde de meet in 40.32 seconden, waarmee hij dus een Belgische overwinning wist te voorkomen.
Verder was er voor ons land ook nog een 4de plaats voor Louis Lambrecht met Farnese Tame (Quadrio Tame), een 8ste plaats voor Sander Kenis met Rinari d’Emma (Naxcel V) en een 10de plaats voor Jules Denutte met Gaviotta Pommex Cdl (Gangster de Longschamps).







