Gilles Thomas springt naar topklassering in Madrid
Onze landgenoot Gilles Thomas heeft vanavond opnieuw voor een knalprestatie gezorgd op de Longines Global Champions Tour van Madrid. In de Spaanse hoofdstad was het tijdens deze tweede dag van het concours uitkijken naar de Copa S.M. El Rey – Trofeo Caser Grupo Helvetia en daarin wist onze Belgische Kampioen een plaats in de top van het klassement op te eisen.
Na de overwinning met zijn team Valkenswaard United in de Global Champions League van gisterenavond rekende Thomas vanavond opnieuw op de 14-jarige merrie Luna van het Dennehof, de dochter van Prince van de Wolfsakker die gefokt werd door zijn oom Marc Van Dijck en door Patrick De Muynck. Thomas en Luna van het Dennehof bewezen nog maar eens dat ze een echte topcombinatie zijn, want na een foutloze basisomloop waren ze een van de 14 combinaties die zich wisten te kwalificeren voor de barrage tijdens deze hoofdrubriek van de dag. Als eerste combinatie aan de start slaagden er ook ditmaal in om alle hindernissen onaangeroerd te laten en hun finishtijd van 39.37 seconden leverde hen finaal een 2de plaats op in het klassement.
Het was de Duitse topamazone Katrin Eckermann die roet in het eten wist te gooien en met de overwinning aan de haal ging. Eckermann verscheen in de barrage als tweede combinatie in de ring met haar 12-jarige merrie Chao Lee (Comme Il Faut) en met een foutloze ronde in 38.51 seconden wist ze Thomas zijn prestatie nog te overtreffen.
Haar landgenoot Christian Ahlmann volgde net na Thomas op de 3de plaats in het klassement. Hij zat in het zadel van de 13-jarige BWP-ruin Mandato van de Neerheide (Emerald van ’t Ruytershof) van fokker Eric Van Giel en na een foutloze barrage kruisten ze de meet in 39.75 seconden.
Wat verderop in het klassement was er voor ons land ook nog een 10de plaats voor Nicola Philippaerts met Qnokke de Muze (Mosito van het Hellehof). Zij zagen in de barrage een balkje uit de lepels rollen.








