Integraal Belgisch podium in de CSI3* Grand Prix van Oliva!
Wat een topmiddag is het geworden voor onze Belgische driekleur op de Mediterranean Equestrian Tour van het Spaanse Oliva! Iets na de klok van 11.00u werd vanmiddag reeds het starschot gegeven van de CSI3* Grand Prix en die werd met een integraal Belgisch podium volledig gedomineerd door onze landgenoten!
Nadat gisteren nog alle rubrieken geannuleerd moesten worden door de hevige windvlagen was het vandaag in Oliva weer volop actie met in totaal 10 internationale rubrieken op het programma. Op de Oliva Nova Arena was het net voor het middaguur uitkijken naar de 1.50m hoge Grand Prix en daarin waagden in totaal 45 combinaties hun kans. Het basisparcours van course designer Santiago Varela en zijn team kende heel wat technische uitdagingen en uiteindelijk wisten zich 8 van de 45 combinaties te kwalificeren voor de barrage. Maar liefst 5 daarvan droegen de Belgische nationaliteit en een daarvan waren Seppe Wouters en de 10-jarige vos hengst Quito de Mariposa, een zoon van Comme Il Faut die gefokt werd door Koen De Brabander en Alexander Oancea. Wouters en Quito de Mariposa wisten in de barrage die vlekkeloze prestatie vanuit de basisomloop nog eens te herhalen en met finishtijd van 43.13 seconden kroonden ze zich uiteindelijk tot de winnaars.
Wouters stond met zijn overwinning op kop van een integraal Belgisch podium met op de 2de plaats Bart Jay Junior Vandecasteele. Die zat in het zadel van de 11-jarige schimmelruin Vamos de La Pomme d’Or Z (Vigo d’Arsouilles) van fokker Patrick Huyse en wist eveneens voor een foutloze barrage te zorgen. Hij kruiste echter de meet in 50.17 seconden, waarmee hij wel duidelijk zijn meerdere moest erkennen in de jonge Limburger.
Met een finishtijd van 42.91 seconden kwam de snelste barrageronde echter van Jérôme Guery en de 10-jarige BWP-ruin Qartouche de La Pomme d’Or (Vigo d’Arsouilles), eveneens een fokproduct van Patrick Huyse. Guery en Qartouche de La Pomme d’Or liepen daarbij echter ook tegen 4 strafpunten aan, waardoor het finaal een 3de plaats werd voor het snelle duo.
Yves Vanderhasselt volgde met Rikki vh Haneweehof (Sea Coast Don’t Touch Tiji Hero) op de 6de plaats, terwijl Leonie Peeters en Kameroen Eb Z (Kannan) de 7de plaats opeisten.








