
Jérôme Guery meteen goed uit de starblokken in Madrid
Na de eerdere etappes in Doha, Mexico City en recent Shanghai begint de Longines Global Champions Tour dit weekend aan zijn Europees gedeelte van het seizoen. Voor deze etappe op het Europese vasteland trekt het naar de Spaanse hoofdstad Madrid, waar vandaag tijdens de openingsdag de teamcompetitie van de Global Champions League op het programma stond. De eerste ronde over een hoogte van 1.55m zit er inmiddels op en daarin wist onze landgenoot Jérôme Guery meteen een hoofdrol op te eisen.
Tijdens de Global Champions League wordt er zowel gesprongen voor een teamresultaat als voor een individueel resultaat en in dat individuele klassement sprong Guery naar een plekje op het podium. Hij rekende voor deze rubriek op de 13-jarige merrie Killer Queen (Diablo Blanco) en wist alle balken keurig in de lepels te houden. Hij stopte daarbij de klok in 68.17 seconden, wat hem een mooie 2de plaats in het klassement opleverde.
De hoofdprijs moest Guery echter laten aan de Ierse topruiter Cian O’Connor en de 9-jarige ruin Gengis Kann de Londe (Kannan). Die toverde een finishtijd van 66.86 seconden op het scorebord, waarmee hij alles en iedereen op afstand wist te houden. De Spanjaard Mariano Martinez Bastida hield het brons dan weer in eigen land. Hij was vergezeld van zijn 11-jarige ruin Jup (Carrera VDL), die hij veilig en wel naar de meet wist te loodsen in 68.97 seconden.
Stephex-amazone Zoe Conter werd in deze rubriek 9de met Loui LN (Kannan), terwijl Belgisch Kampioen Gilles Thomas de 13de plaats opeiste met Luna van het Dennehof (Prince van de Wolfsakker).