Jérôme Guery verzekert brons in de LGCT Grand Prix van Mexico City
Grand Prix-time gisteren namiddag op de graspiste van Campo Marte in Mexico City, waar de tweede Longines Global Champions Tour van het seizoen werd afgesloten met een bijzonder spannende en sensationele LGCT Grand Prix. Onze Belgische delegatie kende de voorbije dagen al een sterk concours en ook gisteren trokken zij die lijn door met twee landgenoten in de barrage en een top 3-klassering voor Jérôme Guery.
De beste 40 combinaties uit de tweede ronde van de Global Champions League op vrijdag maakten gisteren namiddag vanaf 13.00u plaatselijk tijd hun opwachting in de ring voor deze tweede LGCT Grand Prix van het seizoen. De 1.60m hoge basisomloop leek in eerste instantei een pittige opgave, want uit het eerste deel van 20 combinaties wisten er zich slecht 2 te plaatsen voor de barrage. Het tweede deel gaf echter beterschap en uiteindelijk wisten er toch 9 combinaties door te stoten naar de barrage.
Bij die 9 barragisten behoorden ook opnieuw 2 Belgische ruiters en een van hen was Jérôme Guery, die er tot dan alweer een mooi concours had opzitten. Guery was vergezeld van de 13-jarige SBS-ruin Great Britain V (Nabab de Rêve) uit de fokkerij van Cheval De Sport Belge en met wie hij de afgelopen weken al een indrukwekkend palmares bij mekaar wist te springen op de Mediterranean Equestrian Tour van Oliva. Guery en Great Britain V kwamen als 6de combinatie opnieuw in de baan en met een foutloze ronde in 43.31 seconden verzekerden ze zich finaal van de 3de plaats in het klassement.
Jérôme Guery: "Ik kan me niet herinneren wanneer ik voor het laatst zo snel een barrage heb gereden! Maar met de sfeer hier, het publiek en elke ruiter die steeds sneller werd, was het zo spannend om eraan deel te nemen. Als ik deze klasse opnieuw zou moeten rijden, zou ik niets veranderen - ik ben zo blij met mijn paard!"

De overwinning in deze LGCT Grand Prix was weggelegd voor de Italiaan Emanuele Camilli en de 13-jarige vosmerrie Chacco’s Girlstar (Chacco Blue). Als allerlaatste combinatie aan de start zorgde het duo voor een fantastische ronde en met een chronotijd van 42.99 seconden wisten ze de concurrentie te overklassen!
Camilli verwees met zijn overwinning de Duitse amazone Jörne Sprehe zo nog naar de 2de plaats in het klassement. Als 3de combinatie aan de start had Sprehe samen met haar 13-jarige merrie Sprehe Hot Easy (Andiamo Z) de leiding genomen na een foutloze ronde in 43.31 seconden, maar na de rit van Camilli moest ze dus toch tevreden zijn met de eerste ereplaats.
Naast Jérôme Guery wist ook Belgisch Kampioen Gilles Thomas zich te kwalificeren voor de barrage en dit met de 11-jarige zwarte hengst Elfra van Beek Z (El Salvador) uit de fokkerij van Guido Herrijgers. Zij zagen de laatste balk uit de lepels rollen en dit resultaat leverde hen een 7de plaats op.









