Jordy van Massenhove zorgt tweemaal voor beste Belgische prestatie in Helsinki
De meeste aandacht ging gisteren op de Helsinki International Horse Show natuurlijk naar de CSI5* GP die reeds eerder op de middag plaatsvond, maar daarna stonden er ook nog twee andere CSI5* rubrieken op het programma. In beide rubrieken kwam Jordy van Massenhove sterk voor de dag en wist hij voor de beste Belgische prestatie te zorgen.
Zo sprong hij zich tijdens de 1.40m hoge accumulator-rubriek naar een top 5-klassering met de 9-jarige merrie Billy Etna (Billy Congo). Van Massenhove hield alle balken in de lepels waardoor hij de ring verliet met een maximumscore van 65 punten en zijn bijhorende finishtijd van 52.46 seconden was goed voor de 5de plaats in het klassement.
De winst bleef hier in eigen land en daarvoor zorgde amazone Petra Heikkinen en de 12-jarige merrie Hurby (Namelus R). Die stopte de klok in een verschroeiende 45.54 seconden en daarmee was ze de enige combinatie die erin slaagde om de chrono onder de 50 seconden te houden.
De Oostenrijkse Katharina Rhomberg met de 8-jarige hengst Lust for Life (Douglas VDL) en de Finse Pipsa Koski met de 11-jarige ruin Iprimero (El Primero) waren de andere podiumgegadigden. Zij haalden de eindmeet in respectievelijk 50.11 seconden en 50.62 seconden.
Voor Pieter Devos was er in deze rubriek dan weer een 7de plaats en dit met de 8-jarige merrie Lente (Grandorado TN).
1.50m rubriek
En ook tijdens de 1.50m hoge speedclass was het dus Jordy van Massenhove die voor de beste Belgische prestatie zorgde. Ditmaal had hij de 9-jarige schimmelmerrie Konita HX (Vingino) onder het zadel en een foutloze ronde in 62.71 seconden leverde hem een 10de plaats op in het klassement.
Daarmee deed hij net een plaats beter dan Pieter Devos, die zijn merrie Lente ditmaal naar een 11de plaats loodste. Ook zij bleef foutloos, maar kruiste de meet in 63.20 seconden.
Bovenaan het klassement stond de Nederlandse amazone Mel Thijssen met de 14-jarige merrie Florida Balia NL (Bustique). Zij snelde naar de meet in 57.21 seconden, waarmee ze de alles en iedereen op afstand wist te houden.
De andere podiumplaatsen gingen naar de Duitser Hans-Dieter Dreher met de 10-jarige merrie Jiniki (Dallas VDL) en de Zwitser Steve Guerdat met de 10-jarige hengst Easy Star de Talma (Quick Star). Zij kruisten de eindmeet in 57.27 seconden en 57.75 seconden.