Koen Vereecke laat opnieuw van zich horen in Salzburg
Een dag na zijn overwinning tijdens de 1.45m rubriek heeft onze landgenoot Koen Vereecke gisterenavond opnieuw van zich laten horen op het viersterrenconcours van Amadeus Horse Indoors in het Oostenrijkse Salzburg. De dag werd er afgesloten met de 1.50m hoge Grand Prix Qualifier en daarin was Vereecke een van de prijswinnaars met de 10-jarige BWP-merrie Oilily de Muze, de dochter van Vigo d’Arsouilles die gefokt werd door Joris De Brabander en door Paul Hendrix. In een rubriek tegen de klok wist het succesvolle duo de klok te stoppen in 64.77 seconden, wat hen ditmaal een 6de plaats in het klassement opleverde.
De winst ging naar onze Noorderburen dankzij Kevin Jochems en de 12-jarige schimmelhengst Casillas van de Helle (Casall ASK). Die snelde naar de meet in 63.61 seconden, waarmee hij ruim een halve seconde voorsprong had op de concurrentie.
De 2de plaats bleef in eigen land en daarvoor zorgde amazone Katharina Rhomberg met de 9-jarige schimmelruin Colestus Cambridge (Colestus). Die wist na een feilloze ronde de klok te stoppen in 64.15 seconden, maar het bleek dus niet voldoende om voor een thuisoverwinning te zorgen. Eveneens mee op het podium stond de Britse amazone Mille Allen, een van de amazones uit de stal van Karel Cox. Zij zat in het zadel van de 8-jarige ruin Clearround IL Mondo Z (Comme Il Faut) van fokker Tim Naessens en haalde de finish in 64.18 seconden.