
Lieven Devos schittert nu ook in de CSI4* Grand Prix van Vejer de la Frontera
Onze landgenoot Lieven Devos kan terugblikken op een vruchtbare week op de Andalucia Sunshine Tour van het Spaanse Vejer de la Frontera. Nadat hij op vrijdag al een top 10-klassering wist te scoren tijdens de 1.50m hoge Longines Rankingproef zette hij gisteren zijn goede vorm voort en wist hij ook een topklassering op te eisen tijdens de CSI4* Grand Prix.
Exact 50 combinaties verschenen gisterennamiddag op de David Broom Arena aan de start van deze CSI4* Grand Prix, waarin de hindernissen op een hoogte van 1.55m stonden. 10 van hen wisten daarbij in de basisomloop het hoofd koel te houden en zo een plekje voor de beslissende barrage veilig te stellen. Lieven Devos behoorde bij dat groepje en hij rekende opnieuw op zijn 17-jarige merrie Inca’s Big Think (Think Big Van T&L). De West-Vlaming liet het ook in de barrage netjes foutloos verlopen en met een finishtijd van 44.84 seconden zorgde hij op de 4de plaats opnieuw voor een topklassering.
De winst in deze CSI4* Grand Prix ging naar Italië en meer bepaald naar Emiliano Liberati en de 10-jarige merrie Aruba Island (Vigo d’Arsouilles). Die wist in de barrage een tijd van 43.14 seconden op het scorebord te brengen, waarmee hij ruim een halve seconde voorsprong op de concurrentie.
De eerste in het rijtje der concurrentie was de Ierse ruiter Seamus Hughes Kennedy. Vergezeld van de 10-jarige ruin ESI Rocky (Stakkato Gold) galoppeerde hij naar de eindmeet in 43.68 seconden, waarmee hij dus het dichtst bij Liberati in de buurt wist te komen. De Spanjaard Carlos Bosch Cebrian en de 9-jarige merrie Jolie van der Berghoeve (Jaguar Vd Berghoeve) waren dan weer goed voor de 3de plaats in het klassement. Zij kruisten de meet in 44.60 seconden, waarmee ze dus eveneens een plekje op het Grand Prix-podium te pakken hadden.