
Louis Lambrecht verzekert podiumplaats in Grand Prix Qualifier van Oliva
We staan opnieuw voor een druk internationaal weekend op Spaanse bodem, waar er zowel actie is op de Mediterranean Equestrian Tour van Oliva als op de Andalucia Sunshine Tour van Vejer de la Frontera. In Oliva komt voor ons land onder andere Louis Lambrecht aan de start en die liet zich daar vanmiddag meteen opmerken met een topklassering tijdens de 1.45m hoge Grand Prix Qualifier.
Om 12.45u werd op de Valencia Arena het starschot gegeven van deze hoofdrubriek van de dag, waarbij er rechtstreeks tegen de klok gereden werd. De zoon van Vincent Lambrecht en Kelly Vandousselaere zadelde voor dit hoofdnummer van de dag de 11-jarige BWP-merrie Ona Van ’t Veldeken (Dieu Merci Van T&L Z) uit de fokkerij van Guy Vervaet en wist voor een ijzersterke ronde te zorgen. Hij hield keurig de nul op het scorebord en met een chronotijd van 71.65 seconden verzekerde hij zich van de 2de plaats in het klassement.
De winst moest hij laten aan de Deense amazone Anne-Kristine Rie Tuelsen en haar 15-jarige ruin Quemoy KT (Quidam’s Rubin). Die haalde na een foutloze ronde de meet in 70.67 seconden, waarmee ze dus een Belgische overwinning wist te voorkomen. De Noor Pål Flam was de 3de laureaat op het podium. Vergezeld van de 9-jarige merrie Evoila Kvg Z (Edjaz Van ’t Merelsnest) uit de fokkerij van de familie Van Gelder haalde hij de meet in 71.97 seconden.