
Maurice van Roosbroek kleurt mee het podium op ‘The Zangersheide International’
Na de ochtendrubrieken voor de CSI1* competitie was het vanmiddag op ‘The Zangersheide International’ in het Sentower Park van Opglabbeek opnieuw de beurt aan de ruiters en amazones van de CSI4* competitie om hun opwachting te maken in de ring. Voor hen stond er ditmaal een 1.40m rubriek in 2 fasen special op het programma, waarin onze landgenoot Maurice van Roosbroeck een van de podiumlaureaten was.
Van Roosbroeck rekende voor deze eerste CSI4*-rubriek van de dag op de 10-jarige merrie Jess de La Croix Renard Z (Jenson van ’t Meulenhof Z) uit de fokkerij van Vanvinckenroye Societe Agricole en liet het zowel in de 1ste als in de 2de fase vlekkeloos verlopen. Daarbij kruiste hij in de 2de fase de meet in 26.89 seconden, wat hem een 3de plaats in het klassement opleverde.
De winst tijdens deze rubriek ging naar Duitsland dankzij Patrick Stühlmeyer en de 8-jarige hengst Chaloubino PS (Chaccoon Blue). Die snelde in die 2de fase naar de eindmeet in 24.73 seconden, waarmee hij bijna 1.5 seconden voorsprong op de rest van het deelnemersveld.
De Canadese amazone Lea Rucker en de 9-jarige ruin Firefly 66 (For Pleasure) waren die andere combinatie die de prestatie van van Roosbroeck nog wisten te overtreffen. Zij haalden in de 2de fase de eindmeet in 26.12 seconden en nestelden zich daarmee op de 2de plaats in het klassement.
Verder was er in deze rubriek ook nog een 4de plaats voor Michaël Vreys met Heideroosje Van Plockroy Z (Heidelberg van het Lindenhof), een 6de plaats voor Dennis Caubergs met Ikonic PB (Carland), een 8ste plaats voor Mathieu Bourdeaud’Hui met Romy van de Molenbeek (Nixon van ’t Meulenhof) en een 11de plaats voor Niels Bruynseels met Qoreen van ’t Ruytershof (Mosito van het Hellehof).