
Nathan Budd is Belgische sterkhouder in de CSI4* Grand Prix van Vejer de la Frontera
Op de Andalucia Sunshine Tour van het Spaanse Vejer de la Frontera stonden tijdens deze slotdag maar liefst vier Grote Prijzen op het programma, waarbij de 1.55m hoge Big Tour Grand Prix natuurlijk het absolute klapstuk was. Ook hierin was er opnieuw Belgisch succes, met Nathan Budd die naar een plaats in de top 5 van het klassement wist te springen.
Klokslag 14.30u werd vanmiddag op de David Broome Arena van Vejer de la Frontera het startschot van dit hoogtepunt van het weekend, waarin 47 combinaties hun opwachting maakten in de ring. Van die 47 combinaties wisten er 7 de pittige basisomloop zonder kleerscheuren door te komen en zich zo te kwalificeren voor de barrage. Een van hen was onze landgenoot Nathan Budd met de 11-jarige hengst Touardo Blue Z, een zoon van Toulon uit de fokkerij van Hugues Delattre. Budd zag in die 7-koppige barrage echter een balkje uit de lepels rollen en zijn chronotijd van 46.02 seconden leverde hem uiteindelijk een 4de plaats op in het klassement.
Het waren de Duitse combinaties die deze rubriek naar hun hand wisten te zetten met op kop Gerrit Nieberg en de 10-jarige BWP-ruin Ping Pong van de Lentamel, een zoon van Emerald van ’t Ruytershof die gefokt werd door Hulde Aan De Blok BVBA. Nieberg wist het wel opnieuw mooi foutloos te houden en met een chronotijd van 43.99 seconden was hij bovendien ook nog eens de snelste.
Zij landgenoot Jens Baackmann volgde na Nieberg op de 2de plaats in het klassement. Hij rekende voor deze Grand Prix op de eveneens 10-jarige ruin Lorenz 86 (Livello), die hij veilig en wel naar de meet loodste in 44.93 seconden. Ze kregen op het podium het gezelschap van de Fransman Nicolas Sers, die in de barrage de spits mocht afbijten. Hij zette met de 11-jarige hengst Eleven De Riverland (Kanann) de toon met een foutloze ronde in 47.00 seconden.
Voor Roy van Beek was er wat verderop in het klassement nog een 9de plaats met Cavoiro – H OLD (Casallco).