Nieuwe overwinning voor Roy van Beek in Kronenberg
Bij onze Noorderburen in het Peelbergen Equestrian Centre van Kronenberg is men vandaag reeds toe aan de slotdag van het internationale concours en dat wil zeggen dat de meeste ogen er gericht waren op de CSI2* Grand Prix van vanmiddag. Naast die CSI2* Grand Prix stonden er doorheen de dag natuurlijk ook nog tal van andere rubrieken op het programma. Een van die rubrieken was de 1.40m hoge Small Tour en daarin ontbond onze landgenoot Roy van Beek opnieuw zijn duivels.
Van Beek startte op donderdag reeds aan zijn concours met een overwinning tijdens de 1.35m hoge openingsrubriek en die prestatie wist hij vanmiddag nog eens over te doen. Net als donderdag zadelde van Beek de 10-jarige merrie Celebrity – H (Comme Il Faut) uit de fokkerij van Thierry Hendrikx en Sandra Naviaux en zowel in de 1ste als in de 2de fase was het duo op geen foutje te betrappen. Ze kruisten daarbij de meet in 32.54 seconden, waarmee ze ook ditmaal de hoofdprijs in ontvangst mochten nemen.
Van Beek kreeg op het podium het gezelschap van twee Duitse amazone met op de 2de plaats Justine Tebbel. Die deed met de 9-jarige ruin Donut 16 (Don Diarado) een mooie poging, maar met een finishtijd van 34.86 seconden moest ze toch duidelijk haar meerdere erkennen in de prestatie van onze landgenoot. Haar landgenote Sophie Hinners was hier dan weer goed voor de 3de plaats in het klassement. Zij rekende op de eveneens 9-jarige ruin Komet 306 (Kannan) en na een foutloze ronde wist zij de klok dan weer te stoppen in 34.87 seconden.
Naast zijn overwinning met Celebrity – H werd van Beek in deze rubriek ook nog 8ste met Challenge Yourself – H (Cristallo 7).







