Nieuwe topklassering voor Abdel Saïd op Amerikaanse bodem
Terwijl heel wat topruiters deze week aan de start komen tijdens de Longines Global Champions Tour van New York verdedigt Abdel Saïd voor de tweede week op rij onze nationale driekleur in het Flintfield Horse Park van Williamsburg. Vorige week wist Saïd zich daar al in de kijker te springen met een overwinning tijdens de Grand Prix qualifier op vrijdag en ook gisteren liet hij opnieuw van zich horen met een klassering in de top van het klassement.
Hoofdrubriek van de dag in Williamsburg was de 1.50m hoge Grand Prix qualifier en daarin verscheen Saïd aan de start met de 10-jarige ruin Quaker Brimbelles Z, een zoon van Quicksilver St Simeon die gefokt werd door Haras des Brimbelles. Saïd en Quaker Brimbelles Z toonden hun klasse, want in 33.98 seconden wisten ze de tweede snelste tijd neer te zetten. Helaas rolde er onderweg ook een balkje uit de lepels, waardoor het finaal geen 2de maar wel een 4de plaats werd voor het duo.
De allersnelste combinatie in het peloton was de Ierse ruiter Shane Sweetnam en de 12-jarige schimmelruin James Kann Cruz (Kannan). Die haalde na een sterke ronde de meet in 33.71 seconden, waarmee hij de hoofdprijs in ontvangst mocht nemen.
Sweetnam had met zijn overwinning een kleine seconde voorsprong op de nummer 2 in het klassement en dat was de Canadese amazone Erynn Ballard, die deel uitmaakt van het team van Ilan Ferder. Ballard zat in het zadel van de 11-jarige merrie Dior (ESH Diamantino) en haalde na een foutloze ronde de meet in 34.62 seconden.
Tenslotte wist ook Sweetnams landgenoot Conor Swail in deze qualifier een podiumplaats op te eisen. Samen met de 9-jarige schimmelruin Clonterm Obolensky (Cornet Obolensky) kruiste hij de meet in 38.39 seconden.








