Ook Thibault Philippaerts zorgt voor Belgische overwinning in het Sentower Park
Onze jonge Belgische ruiters zijn vandaag uitstekend begonnen aan de tweede week van de Easter Tour in het Sentower Park van Opglabbeek! Nadat West-Vlaming Louis Lambrecht eerder op de dag al voor een Belgische overwinning wist te zorgen tijdens de 1.40m rubriek kreeg zonet ook de 1.45m hoge Grand Prix qualifier een Belgisch talent bovenaan het klassement.
Op de kop 50 combinaties verschenen er vanaf 16.45u aan de start van deze hoofdrubriek van de dag, waarin er rechtstreeks tegen de klok gesprongen werd. De overwinning was er weggelegd voor Limburger Thibault Philippaerts en de 9-jarige BWP-ruin Quilano, een zoon van Arezzo VDL die gefokt werd door Michel Steyvers en met wie Philippaerts vorige week tijdens de openingsweek al tweemeel een 2de plaats wist behalen. Philippaerts snelde naar een fantastisch finishtijd van 57.88 seconden, waarmee hij ditmaal dus toch zijn overwinning te pakken had.
Hij had met zijn overwinning bijna 7 (!) volle seconden voorsprong op de nummer 2 in het klassement en dat was de snelle Braziliaan Bernardo Alves. Die had de eveneens 9-jarige BWP-merrie Quick Flip de Muze (Mosito van het Hellehof) uit de fokkerij van Joris De Brabander onder het zadel, maar met een finishtijd van 63.74 seconden moest hij ditmaal genoegen nemen met de eerste ereplaats. De Duitser David Will was de 3de laureaat in de top van het klassement. Samen met de 10-jarige hengst Xixo Borgia (Big Star) wist hij een tijd van 64.17 seconden op het scorebord te brengen.
Voor Stephex-amazone Zoe Conter was er wat verderop in het klassement nog een 10de plaats met Petit Coeur Van ’t Swertland (Jamal van de Heffinck).







