
Roy van Beek schittert in de CSIO3* Grand Prix van Deauville
Onze landgenoot Roy van Beek heeft zijn fantastisch concours op de Longines EEF Series in het Franse Deauville zonet gepast afgesloten! Nadat van Beek de voorbije dagen al bijzonder sterk voor de dag kwam met onder ander twee sterke rondes tijdens de Nations Cup op vrijdag trok hij ook tijdens deze slotdag die goede vorm door en zorgde hij ook voor een knalprestatie in de CSIO3* Grand Prix.
Ze waren met 60 die vanmiddag hun kans waagden in deze 1.55m hoge afsluiter van het weekend en daarvan wisten er na de basisomloop 9 door te stoten naar de barrage. Bij die 9 barragisten behoorde ook Roy van Beek en zijn 10-jarige schimmel ruin Cavoiro – H Old (Casallco). Van Beek en Cavoiro – H Old slaagden er ook in de barrage in om alle balken keurig in de lepels te houden en verzekerden zich finaal van de 2de plaats nadat ze de klok wisten te stoppen in 42.25 seconden.
De overwinning moest van Beek echter laten aan de Franse ruiter Oliver Robert. Die stuurde zijn 12-jarige ruin Iglesias D.V. (Quasimodo van de Molendreef) veilig en wel naar de meet in 41.57 seconden, waarmee hij de overwinning in Franse handen wist te houden.
De 3de plaats op het Grand Prix-podium werd ingepalmd door de Zweedse amazone Nicole Holmén en de 9-jarige merrie Oh Sissi (Orlando). Die toverde na een foutloze barrage een tijd van 42.35 seconden op het scorebord, waarmee ze dus ook een topklassering te pakken had.