Sterke Belgische start van de CSI5*-week in La Baule en Saint-Tropez
De eerste CSI5*-resultaten van de week zijn binnen, en daarin hebben zowel Belgische ruiters als Belgische fokproducten meteen hun visitekaartje afgegeven ...
La Baule
Bij de CSIO5*-openingsrubriek heeft de twaalfjarige Zangersheide-merrie Scarlina de Tiji Z, uit de vaderlijn van Hunters Scendro, een eerste overwinning aan haar palmares toegevoegd. De merrie reed samen met de Zwitser Gaëtan Joliat naar de winst in het 1.45 m hoge parcours.
Hoewel de Zangersheide-merrie duidelijk de show stal, namen ook enkele andere Belgische troeven het voortouw in de top tien. Zo sprongen de BWP’ers Rockstar van Stal Petit Breck (Cornet Obolensky), Odina van Klapscheut (Kannan) en Minute Man (Vigo d’Arsouilles) naar sterke foutloze rondes en reden zij zichzelf naar top tien-resultaten.
In de CSIO5*-rubriek, die op een hoogte van 1.50 m gebouwd stond, was het Gilles Thomas die voor het beste Belgische resultaat zorgde. Hij reed samen met de BWP-hengst Riesling van ’t Roosakker (Comme Il Faut) naar een foutloze negende plaats. De overwinning ging naar de Ier Cian O’Connor, terwijl Kevin Staut en Erynn Ballard respectievelijk naar een tweede en derde plaats sprongen.
Saint-Tropez
De enige twee Belgen, namelijk Jérôme Guery en Zoe Hank Conter, die aan de start kwamen van de individuele GCL-competitie in Saint-Tropez, hebben zonet allebei een top tien-plaats weten te bemachtigen.
In het 1.60 m hoge parcours bleek het achteraf gezien aartsmoeilijk om foutloos te blijven. Enkel de Spanjaard Sergio Alvarez Moya en de Duitser Hans-Dieter Dreher slaagden erin foutloos te blijven in deze competitie. Uiteindelijk was het Alvarez Moya die samen met de achtjarige No Nonsense (Hernandez TN) naar de overwinning sprong in een tijd van 66,43 seconden. Hij werd gevolgd door Dreher, terwijl de Fransman Julien Anquetin het podium vervolledigde met de Zangersheide-ruin Beau de Laubry Z (Bisquet Balou C).
Voor België ging het beste resultaat naar Guery, die samen met de BWP’er Quito de Mariposa (Comme Il Faut) naar een zesde plaats sprong. Hij tikte één balk uit de lepels, net als de oudste dochter van Stephan Conter. Hank Conter wist met de twaalfjarige Zangersheide-merrie Tombola Z (Toulon) nog een achtste plaats te bemachtigen.








