Sterke topklasseringen voor Thomas en Devos in Rolex Grand Prix van La Baule
Gilles Thomas en Pieter Devos hebben zich in de kijker gesprongen in de Rolex Grand Prix Ville de La Baule. Thomas eindigde met Ermitage Kalone (Catoki) op de zesde plaats, terwijl Devos met Casual DV Z (Cornet Obolensky) zevende werd. De overwinning ging naar de Italiaan Piergiorgio Bucci met Hantano (Quasimodo Z).
Gilles Thomas zorgde voor de beste Belgische prestatie in de prestigieuze Rolex Grand Prix Ville de La Baule. Samen met de twaalfjarige hengst Ermitage Kalone (Catoki) bleef hij foutloos in het basisparcours en plaatste hij zich voor de barrage. Daar kreeg het duo vier strafpunten aangerekend en eindigde het op de zesde plaats.
Ook Pieter Devos wist zich met de elfjarige Zangersheide-merrie Casual DV Z (Cornet Obolensky) voor de barrage te kwalificeren. Het Belgische duo noteerde daarin acht strafpunten en sloot de proef af op de zevende plaats.
De overwinning ging naar de Italiaan Piergiorgio Bucci met de dertienjarige KWPN-ruin Hantano (Quasimodo Z). Als een van de slechts twee combinaties die ook in de barrage foutloos bleven, zette hij met 40,61 seconden de winnende tijd neer. De Zwitser Martin Fuchs volgde op de tweede plaats met de vijftienjarige Holsteiner-ruin Conner Jei (Connor 48), die eveneens dubbel foutloos bleef in 41,03 seconden.
De Fransman Julien Epaillard vervolledigde het podium met de elfjarige SF-hengst Fringan de Vesquerie (Mylord Carthago). Hij zette met 38,78 seconden de snelste barragetijd neer, maar zag vier strafpunten een hogere klassering verhinderen.







