Thomas de Wit springt de top 3 binnen in CSIO3*-openingsrubriek van Lier
Nadat de jonge paarden vanmorgen op de STX Outdoor Arena van het Azelhof het startschot mochten geven was het vanmiddag iets voor de klok van 14.00u de beurt aan de ruiters en amazones van de CSIO3*-competitie om aan hun concours te beginnen. Voor hen stond er als openingsrubriek een 1.40m hoge speedclass op het programma en dat leverde meteen een podiumplaats op voor onze landgenoot Thomas de Wit.
Thomas de Wit rijdt vooral met eigen gefokte paarden en dat deed hij vanmiddag ook met de 10-jarige merrie Haiti Dw Z, een dochter van Scuderia 1918 Halifax van het Kluizebos. De Wit en Haiti Dw Z slaagden erin om alle hindernissen onaangeroerd te laten en met een chronotijd van 72.15 seconden startte de Wit aan zijn concours met een mooie 3de plaats.
De eerste winnaar in de CSIO3*-competitie werd de Portugese ruiter Rodrigo Giesteira Almeida, die met zijn stal al jaar en dag gevestigd is in Nederland. Giesteira Almeida zat in het zadel van de 13-jarige hengst Solidat (Semper Fi 4) en met een wervelde ronde in 62.10 seconden wist hij alles en iedereen naar huis te rijden.
Hij had met deze fantastische chronotijd maar liefst ruim 5 (!) volle seconden voorsprong op zijn dichtste achtervolger en dat was de Fransman Edward Levy. Die zorgde met de 9-jarige merrie Griss de Kerglenn (Cristallo) ook voor een mooie ronde, maar zijn tijd van 67.13 seconden was toch lang niet scherp genoeg om de Portugees van de troon te stoten.
Amazone Annelies Vorsselmans werd in deze rubriek nog 5de met Leandro Srr (Carrera VDL), terwijl Belgisch Kampioen Gilles Thomas de 11de plaats opeiste met Qalista DN (Emerald van ’t Ruytershof).







