
Tim Prouvé grijpt net naast winst in Cabourg
De 1.50m hoge Prix Demeures de Campagne was gisteren het concours van Cabourg Classic in Frankrijk zonder het twijfel het klapstuk van de dag, maar daarnaast stonden er voor de ruiters en amazones van de CSI2* competitie ook nog twee andere rubrieken op het programma. Zo kon met iets na de klok van 16.00u genieten van een 1.40m rubriek en daarin wist onze landgenoot Tim Prouvé zich in de top 3 van het klassement te nestelen.
Prouvé zadelde voor deze rubriek de 9-jarige BWP-ruin Quasca Artist Vd Guldennagel – V (Asca Z) uit de fokkerij van Stijn Thijs en samen waren ze een van de maar liefst 86 combinaties die hun kans waagden in deze 2 fasen special-rubriek. De zoon van Bert Prouvé slaagde erin om het hoofd koel te houden, want zowel in de 1ste als in de 2de fase was hij op geen foutje te betrappen. Hij snelde daarbij naar de meet in 28.15 seconden, waarmee hij finaal nipt naast de overwinning greep en vrede moest nemen met de 2de plaats.
Het was de Spaanse amazone Leticia Riva Gil die een Belgische overwinning wist te voorkomen en met de hoofdprijs aan de haal ging. Zij rekende op de 13-jarige merrie Cadum de Champloue (Diamant de Semilly) en met een foutloze ronde in 27.87 seconden wist ze alles en iedereen te overklassen.
En ook op de 3de plaats in deze rubriek kregen we een amazone met de Monegaskische amazone Ilaria Sutera. Die stuurde de 9-jarige hengst Graphene D’Oreal (Lauterbach) naar de meet in 28.38 seconden, waarmee ze eveneens een plaats op het podium te pakken had.
Robin Van Thillo verzekerde zich in deze rubriek nog van de 6de plaats met P – Jewel’s Promise (Baltic VDL).